Uşak CHP'de sarı liste grubunda çatlak sesler çıkmaya başladı. Sürecin başından beri Sarı Listenin adayı olan Emre Karslı, geçtiğimiz gün Merkez İlçe Başkanlığı için aday olduğunu duyurdu. Emre Karslı'nın adaylığını açıklamasına CHP'de bir dönem İl Başkanlığı yapan Fuat Yılmaz tepki gösterdi. Fuat Yılmaz, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, sarı listenin içinde farklı bir grup olduğunu öne sürdü. 

Fuat Yılmaz, şu paylaşımı yaptı: "CUMHURİYET HALK PARTİSİ kamuoyuna; delegelerimize, partilimiz Emre Karslı’ın SARI listenin merkez ilçe başkan adayı olduğunun söylendiğine dair duyum ve bilgiler aldım. Emre Karslı, delege seçimlerinde SARI liste için çalışan bir kardeşimizdi ve aday olmak istediğini bazı toplantılarımızda söylemişti . Bütün toplantıları organize eden, çağrısını yapan ve çalışmaları yürüten biri olarak toplantılarda “aday olmak isteyenlerin olabileceğini, bunun en doğal hakları olduğunu, ancak, benim de. SARI listenin de bir adayı olmadığını, delege seçimleri bitiminde, delegelerin de katılımıyla yapacağımız bir toplantıda adayımızı şeffaf ve katılımcı bir biçimde belirleyeceğimizi” ifade etmiştim".

EMRE KARSLI SARI LİSTEDEN KOPAN BİR GRUBUN ADAYI

"Ancak, Emre Karslı bu toplantıyı yapmamıza fırsat vermeden ve yaptığım son bir toplantı çağrıma ve toplantıya katılmayıp hemen ardından adaylığı için imza toplamaya başlamıştır" diyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Sonuç olarak; tam bir kesinlikle ifade ediyorum ki, Emre Karslı SARI listenin adayı olmayıp sadece sarı listeden kopan bir grubun adayıdır .

Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım

Emre Karslı, ortaklaşa belirlediğimiz yol haritasına uymadığı için şahsen Fuat Yılmaz olarak benim de desteklediğim bir aday değildir."

Editör: Ali ARASLI