Uşak CHP’de il kongresinin tarihi 24 Eylül 2023 Pazar günü olarak belirlendi ve kongre öncesinde henüz partinin net bir il başkan adayı yok. Sosyal medyada, Seyfi Paksoy’un il başkanı adayı olduğuna dair iddialar ortaya atıldı. Söz konusu iddiaları yalanlayan Seyfi Paksoy, il başkan adayı olmadığını ifade ederken, ismi il başkanlığı için anılan Sevinç Yazgan ise henüz böyle bir düşüncesinin bulunmadığını belirtti.

CHP’DE İL KONGRESİ TARİHİ BELLİ OLDU

Uşak CHP’de delege seçimleriyle başlayan ve Sivaslı haricinde tüm ilçelerdeki kongrelerin tamamlanmasıyla devam eden kongreler, 24 Eylül günü son bulacak. 24 Eylül 2023’te CHP’nin Uşak İl kongresi yapılacak ve burada 315 delege oy kullanacak. Son yapılan Ulubey ilçe kongresinde İbrahim Demiral ilçe başkanı olarak seçildi. Merkez ilçede de mevcut Başkan Uğur Dümen tekrar göreve geldi ve bu hafta sonu yapılacak olan Sivaslı kongresinin ardından da, il başkanı ve yönetimi için sandık konacak.

HENÜZ NET BİR İL BAŞKAN ADAYI YOK

CHP’de ismi geçen 2 partilinin ismi il başkanlığı için konuşuldu. Sosyal medyada dün, CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba’nın adayı olarak Seyfi Paksoy’un ismi ortaya atıldı. Paksoy, bu iddiayı şu açıklamayla yalanladı: “Bazı Gazeteci arkadaşların sosyal medya hesaplarında ve haber sitelerinde adım Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı adayı olarak yazılmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına aday değilim”.

Bir diğer isim de Sevinç Soyer Yazgan odu ve konuyla ilgili daha önce bir telefon görüşmesi yaptık. Yazgan, partide kendisini bu göreve layık görenlerin olabileceğini, fakat aday olma konusunda bir kararının bulunmadığını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti

KORAY AKGÜN: ÖNEMLİ OLAN YEREL SEÇİMDE BAŞARILI OLMAMIZ

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, CHP’de parti üyelerinin ve delegelerin istediği isimlerin yönetici olabileceğini belirtti. Akgün, “Delege seçiminden bu yana demokratik bir şekilde kongre sürecini götürüyoruz. 24 Eylül’de son olarak il kongremizi yapacağız. Kongrede kimin göreve geleceğinin önemi yok, önemli olan partimizin yerel seçimlerde başarılı olmasıdır” dedi. ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Ali ARASLI