Uşak'ta 1 kişi daha gölete düşerek can verdi! Karaağaç ve Kızılcasöğüt göletinde hiçbir önlem yok! Uşak'ta 1 kişi daha gölete düşerek can verdi! Karaağaç ve Kızılcasöğüt göletinde hiçbir önlem yok!
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 20 ilin Cumhuriyet Başsavcısıın değiştirdi. Bugün resmi gazetede yayınlanan kararla birlikte Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çelik'in yerine Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş atandı. 
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin, 3 bin 36 adli ve 387 idari hakim ve savcıyı kapsayan adli ve idari yargı ana kararnamesi Resmi Gazetede yayınlandı. Kararname kapsamında 20 ilin de Cumhuriyet başsavcısı değişti. Buna göre Adıyaman, Ağrı, Aydın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğde, Şırnak, Trabzon, Uşak ve Van ile 38 ilçenin Cumhuriyet başsavcıları görevi yeni atananlara bırakıyor.
UŞAK CUMHURİYET SAVCISI SEDAT ÇELİK OLDU
Kararnameyle birlikte Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş Uşak'a atandı. Aynı kararname kapsamında Uşak'ın yanı sıra; Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik Trabzon'a, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman Denizli'ye, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki Kahramanmaraş'a başsavcı atandı. Kararname kapsamında Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çelik de Adana Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi.
Editör: Ali ARASLI