Karakuyu, Derbent, Malkoçoğlu ve Mehmet Emin Hoşgör'deki öğretmenlerle buluştular Karakuyu, Derbent, Malkoçoğlu ve Mehmet Emin Hoşgör'deki öğretmenlerle buluştular

Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, HAVELSAN ile bir iş birliğine imza attı. Daha önce 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Birimi (UMKE), Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) ve Orman Genel Müdürlüğünün personel kıyafetlerini ve teknik şartnamelerini hazırlayan DTS Tasarım Merkezi şimdi de HAVELSAN’ın TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023’te kullanacağı tişörtlerin desen tasarımlarını ve şartnamesini hazırladı.

DTS Tasarım Merkezi, yurt içinde ve  yurt dışındaki firma ve üniversitelerle ortak çalışmalar yaptı. DTS Tasarım Merkezi, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir şirketi olarak kurulan HAVELSAN’ın TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023’te kullanacağı tişörtlerin desen tasarımlarını ve şartnamesini hazırladı. DTS Tasarım Merkezi akademisyen tasarımcıları, firmanın istekleri ve yaptıkları analizler doğrultusunda, 100’den fazla desen tasarımı ve kritikleri üzerinde çalıştılar. Çalışmanın sonunda DTS Tasarım ekibi, HAVELSAN’a özel olarak 31 adet özgün tişört desen tasarımı ve 124 farklı varyantı içeren çalışma ile şartname hazırladı.

Üretim aşamasına geçilen proje sonrasında HAVELSAN ile çalışmaları devam eden farklı projelerle yeni tasarımların sunulacağını belirtildi. Öte yandan söz konusu çalışmalarla ilgili Uşak Üniversitesi Prof. Dr. Ekrem Savaş ve DTS Tasarım Merkezi ekibi, bazı bilgiler paylaştılar.

Editör: TE Bilişim