Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nefroloji uzmanı ve genel cerrah atandığını duyurdu. Uşak İl Sağlık Müdürlüğü’nün sosyal medya hesapları üzerinden Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Ender Hür ile genel cerrah uzmanı Dr. Umut İhsan Emreol’un atandığını duyurdu. Yapılan açıklamada her 2 hekimin de hasta kabulüne başladıkları bildirildi.

NEFROLOJİ UZMANI HANGİ ALANLARA BAKIYOR?

Nefroloji kliniklerinde akut böbrek yetmezliği, kronik böbrek yetmezliği, kistik böbrek hastalıkları, nefrit (böbrek iltihabı) hipertansiyon, elektrolit bozuklukları, idrarda kan bulunması ve idrarda protein kaybı gibi hastalıkların tedavileri gerçekleştirilir.

GENEL CERRAHIN TEMEL FAALİYET ALANLARI NEDİR?

Genel Cerrahi, birden farklı bölümle birlikte çalışmaktadır. Sindirim sistemi hastalıklarının tedavisi için yemek borusu (özofagus), ince ve kalın barsaklar, mide, rektum, karaciğer, safra kesesi gibi ameliyatlar, Genel Cerrahi tarafından yapılmaktadır. Ameliyatlar açık ya da kapalı yöntemlerle gerçekleştirilir.

NEFROLOJİ UZMANI PROF. DR. ENDER HÜR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GENEL CERRAH UMUT İHSAN EMREOL

Çocuğu besleyelim derken obez edebilirsiniz Çocuğu besleyelim derken obez edebilirsiniz