Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde muayene sisteminin çöktüğü öğrenildi. Sistem çöktüğü için hastalara form dağıtıldığı ve sistemin neden çöktüğünün bilinmediği belirtildi.

Hastaneye gidenlerin mağdur olduğu ve tedavilerin yazılı kağıt dağıtılarak tedavilerin yapıldığı belirtildi.

Sistemin dün akşam saatlerinden beri çöktüğü ve neden böyle bir durumun yaşandığı da belirtilmedi. Bilgi işlemdeki ekibin verileri tekrar yedeklemeye çalıştıkları da belirtiliyor. Çok basit ve sıradan bir durum gibi görünen bu konu, Uşak'taki yüz binlerce kişinin bilgilerini ilgilendiriyor. 

UŞAK HASTANESİ HEP MUAYENE SORUNLARIYLA GÜNDEME GELİYOR

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sorunların benzeri daha önce de yaşanmıştı. Hastanede randevi sorunlarının büyük ölçüde yaşandığı şu dönemde, teknik aksaklık da vatandaşın tepkisini artırdı. Yetkililerin sorunu çözmeye çalıştığı ifade edildi.

TEDAVİLER VAR FAKAT REÇETE SİSTEMDEN VERİLEMİYOR

Sistemin kendini yedeklediği ve bu sefer yedekleme işleminin eksik kaldığı öğrenildi.

Şu anda yazılı olarak yapılan işlemlerin daha sonra sisteme girileceği ve tedavilerin yapıldığı belirtildi.

Hastalara reçetenin de online değil manuel verildiği görülüyor.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki bu durumun benzerinin daha önce da yaşanmıştı. Zaman zaman bu tür sorunların çıktığı ve bunların uzun süreli olmadığı için sosyal medyaya yansımadığı kaydedildi.

Editör: Ali ARASLI