Uşak'tan yoğun olarak gidiş ve gelişin olduğu Gediz - Simav yolu üzerindeki bir çalışma sürücülerin şaşırmasına ve kaza yapmasına yol açabilir. 

Uşak'ta türban sorunsalı yaşanıyor Uşak'ta türban sorunsalı yaşanıyor

Gediz Ilıca'yı geçtikten sonra Sofular Mahallesi yol ayrımının bulunduğu bölgedeki geçitte çalışma yapıldığı için trafik yan yollardan sağlanıyor. 

Yoldaki levhaların geç başladığını belirten ve dün Simav istiametine giden Yusuf Aksu, konuyla ilgili yetkililere bilgi verdiğini ve sürücülerin de dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

kara yusuf

Yusuf Aksu, "Simav yönüne doğru giderken birden karşıma yol ayrıcı levhalar çıktı. Ne zaman çıktığını fark edemedim ve benim gibi diğer sürücülerin de aynı duruma düşme ihtimali bulunuyor. Tünele ister istemez 50-60 giriyorsun tünelin sonu viraj hemen 5 metre sonra işaretler sizi sağ şeride yönlendiriyor. Burada bir kafa karışıklığı ve şaşırma durumu normal. Ben konuyla ilgili 112 hattını aradım ve ilgililere bilgi verdim. Fakat benim gibi şaşıranlar olur düşüncesiyle bu konuda sizden de katkı bekliyoruz" dedi. 

gediz tünel

Aksu, burada ölümlü kaza olması durumunda bunun bir vebalinin de olacağını ve yurttaşlık görevini herkesin yerine getirmesi gerektiğini dile getirdi. 

Editör: Ali ARASLI