Uşak İl Emniyet Müdürü olarak atanan Mehmet Ali Kolcu, göreve bugün başladı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, görev yapacağı ekibiyle tanıştı ve akabinde Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ü ziyaret etti. Kolcu, ziyaretin ardından yeni görevine başladı. Önceki hafta resmi gazetede yayınlanan kararnameyle, Manisa’da görev yapan eski Emniyet Müdürü Mesut Gezer, merkezde görevlendirildi. Mesut Gezer’in yerine bir süredir vekaleten görev yapan Ayhan Karaduman da, dün kentteki görev arkadaşlarına ve Uşak Valisi Ergün’e veda etmişti.

 Uşak İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu’nun kısa öz geçmişi paylaşıldı.

Vatandaşa ‘artık ziyaretleri’ kesin mesajı veren Özkan Yalım, dev zincir marketin temsilcilerini ağırladı Vatandaşa ‘artık ziyaretleri’ kesin mesajı veren Özkan Yalım, dev zincir marketin temsilcilerini ağırladı

MEHMET ALİ KOLCU KİMDİR?

Baba mesleği olan polisliğe 1987 yılında Polis Kolejine girerek başlayan İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Ali KOLCU 1991 yılında Polis Akademisinden mezun olup Komiser Yardımcısı rütbesiyle Ankara ilinde göreve başladı.

Sırasıyla Ankara, Adıyaman, Kırıkkale, Tunceli, Bilecik, Balıkesir illerinde ve son olarak Emniyet Genel Müdürlüğünde (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı, Belge Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkan Yardımcısı ve Teftiş Kurulunda) görev aldı. İkiz görevlendirmelerle başta istihbarat ve terör birimleri olmak üzere pek çok birimde görev yaptı.

Sayın müdürümüz evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Editör: Ali ARASLI