Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, İstanbul ve bazı kentlerde yer yer yağış oldu. Dün görülen yağmur biraz havayı serinletti. Yağmurun ayın son gününe denk gelmesi, Kasım soğuk mu olacak düşüncesini akıllara getirdi. Bu konuda bir yayın yapan Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, hava tahminlerini paylaştı. 
Sürmeli, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerdeki durumu anlattı. Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, Kasım ayının ortalamaya göre sıcak geçeceğini belirtti.
Youtube kanalında Kasım ayının hava durumunu değerlendiren Sürmeli, önemli bilgiler paylaştı. Sürmeli, sıcaklık farkları nedeniyle ara mevsimlerin hissedilemez olduğunu kaydetti.
Kasım ayının sıra dışı olacağını belirten Bünyamin Sürmeli, Aralık ayına gidene kadar sıcaklığın ortalamanın üzerinde olacağını kaydetti
Verilerin bunu gösterdiğini ve Doğu bölgeleri için kar soğuğu ihtimaline yer verdi. Sürmeli, Aralık ve Ocak’ta sıcaklığın ortalamanın üzerinde sıcaklıkta geçeğini belirtti.
Sürmeli, “Muhtemelen bu kışı ortalamanın üzerinde geçireceğiz” dedi.
Kasım ayının 3,5 ila 4 derece sıcak olacağını aktaran Sürmeli, geçen yıla nazaran daha sıcak olduğunu dile getirdi.
Yağışların Akdeniz’de ortalamanın üzerinde, Karadeniz’de ortalamanın altında olacağını aktardı. Sürmeli, havanın Temmuz başı gibi olduğunu ifade etti. Sürmeli, bu durumun çok vahim olduğunu vurguladı.
SÜRMELİ: PERŞEMBE YAĞIŞ AĞIRLIKLI OLACAK
Sürmeli, 1 Kasım 2023 gününden itibaren Yunanistan’dan giriş yapacak yağışlara değindi. Trakya’dan giren yağışın, İstanbul’a ilerleyeceğini anlattı. Sürmeli, yağışların Anadolu’ya doğru yol alacağını söyledi.
Sıcaklığın 2’sinden itibaren düşeceğini belirten Sürmeli, bunun dahi normalin üstünde olduğunu aktardı. İstanbul’un Kasım 15’ine kadar sıcak geçeceğini aktaran Sürmeli, şöyle söyledi:
“Perşembe sıcaklık düşüşü olacak. Ve sonrasında hep sıcaklık 22 derecenin altında değil”.
İzmir’de Perşembe günü için bir yağış ihtimali var. Cumartesiden pazara geçişte sıkı bir sağanak var. Bir sonraki yağış da ayın 13’nde görünüyor.