Uşak’ta sık sık tartışma konusu olan Çarşamba pazarını ziyaret eden İYİ Parti Teşkilatı, burada esnaf ziyareti yaptı. Pazar yerinde manav, tuhafiyeci, balıkçı ve diğer ürünlerin satışını yapan esnafın sorunlarını dinleyen İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Obalı, çözüm yolunda çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Uşak’ın en köklü pazarının ‘Çarşamba Pazarı’ olduğunu dile getiren Obalı, esnafla yaptığı görüşmelerin detaylarını paylaştı.

iyi parti obalı1

Çarşamba pazarı esnafına bir dokunduklarını ve bin ah işittiklerini belirten Obalı, “Uşak’ta Çarşamba pazarının 70 yılı aşkın mazisi var ve burası eski yerinden 1 yıl önce taşındı. Daha önce kapalı olan Çarşamba pazarından buraya gelen esnaf hala bir belirsizliğin içinde ve Çarşı Uşak adı verilen projeyle ilgili de hiçbir netlik yok. Çarşamba pazarında yüzlere esnafımız evine ekmek götürüyordu ve yeni yerlerinde zor şartlarda satış yapıyorlar. Görüştüğümüz bütün esnaflar pazaryerinin kapalı olmaması nedeniyle ciddi bir şemsiye sorunu içinde. Şemsiyeler rüzgarda düşüyor ve yağmurda da korumuyor. Şimdi kış mevsimi geldi ve soğuk havada hem esnafa hem de vatandaşa burası ciddi eziyet olacak” dedi.

iyi parti obalı3

İYİ PARTİ’NİN ADAYINI ESNAF MERAKLA BEKLİYOR

İYİ Parti’nin 14 Mayıs seçimlerinde Uşak il sınırları içinde kazandığı seçimin yurtdışı oylarla ellerinden alındığını kaydeden Obalı, şöyle konuştu:

“Kazandığımız seçim adeta elimizden bir şekilde alındı. Aynı durum 2019 yerel seçimlerinde de olmuştu ve biz yine de pes etmedik ve bugün de pes etmiyoruz. İYİ Parti’nin halkta ciddi bir karşılığı var ve özellikle Uşak yerel siyasetinde de vatandaşımız hala olup bitenin de farkında. Ziyaret ettiğimiz bütün esnaf, sabırsızlıkla adayımızın kim olduğunu beklediklerini bildirdi.

Uşak Belediye Başkanlığı için 3 aday adayı çıktı Uşak Belediye Başkanlığı için 3 aday adayı çıktı

iyi parti oba1

Sadece pazarcı esnafı değil, ilimizdeki çarşı-pazar tüm esnafımız, belediyenin değişmesi gerektiğini ifade ediyor. Çünkü mevcut belediye sorunları çözmek bir tarafa, işleri içinden çıkılmaz ve çözülemez bir hale getiriyor. Yakın bir zamanda adayımız belli olacak ve biz yine sahalarda canla bala Uşak için çalışmaya devam edeceğiz”. 

WHATSAPP HABER KANALIMIZA KATILIN! (SEVİYESİZ HİÇBİR VİDEO VE FOTOĞRAF PAYLAŞILMAMAKTADIR)

iyi parti obalı2