İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, kentin yaşadığı sel felaketi için bir değerlendirme yaptı. Kentte altyapının yok seviyesinde olduğunu belirten Obalı, yaşanan sel felaketinde esnafın zarar etmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Göz göre göre gelen selin ilahi takdir olarak lanse edilmesinin de doğru olmadığını belirten Obalı, “Geçtiğimiz Cumartesi günü ilimizde büyük bir sel felaketi yaşadık ve selin ardından görüyoruz ki, belediye yönetimi hala suçu ve kabahati küresel ısınma ve yağan yağmura yüklüyor. Sanki burada kendilerinin hiç sorumluluğu yok gibi davranıyorlar. Oysa bu selden dolayı bir çok esnafımız mağdur oldu ve şu ekonomik şartlarda maddi anlamda da kayıplar yaşadı” dedi.

Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi

yağmur-4eylul2023

Uşak’ta sokaklara deniz geldiğini belirten Ayşegül Obalı, “İlkler şehri Uşak’ta bir ilki daha hep beraber yaşadık ve ilimizin sokaklarına deniz geldi. İsmetpaşa caddesi ve diğer esnafın çilesi ne zaman bitecek? Bu kadar göz göre göre gelen felaket halâ ilahi takdir olarak mı lanse edilecek? Her sel felaketinden sonra bu tip görüntüler olacak ve üzeri kapatılacak ve unutulmaya mı terk edilecek? Maalesef alt yapımız hiç yok.

Obalı1-1

Betonlaşma artık binaları geçti yer altına kadar dibimize işledi. Uşak halkı bu çekilen çile artık gırtlağa kadar geldi. Uşak olarak bunu hak etmiyoruz. Artık silkelenip kendimize gelmemiz lazım” diye konuştu. 

ucuzluk-sel-battaniye
Esnaf geçmiş olsun dileklerini sunan Obalı, “Selin vurduğu esnafımızı tek tek ziyaret ettik ve sorunlarını dinledik. Esnafımız mağdur ve büyük bir zararın içinde. Bu zararın telefi edilmesi lazım” ifadesini kullandı. 

Editör: Ali ARASLI