Uşak İYİ Parti’nin 14 ve 28 Mayıs seçimleri sürecinde disiplin suçu işledikleri tespit edilen ve aralarında bir dönem İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı yapan Hakan Savaş, il yöneticileri Kudret Sarı ve beraberlerinde 7 kişi hakkında, kesin ihraç istemiyle disiplin süreci başlatıldı. Disiplin süreci başlatılanlar arasında bulunan ve 14 Mayıs seçimlerinde ikinci sıra milletvekili adayı Op. Dr. Dalyan Özdemir, partiden istifa ettiği için başlatılan tüm işlemler mükerrer hale geldi.

hakan savaş1

Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor

Partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi üzerine, 18 Haziran 2023 Pazar günü saat 14:29 ve 14:43’te yaptığımız telefon konuşmasında, düşüncelerini açıklayan Hakan Savaş, partiye en çok kendisinin emek verdiğini öne sürdü. Partiyi devrettiğinde merkez ilçede 2 bin 700 üyenin bulunduğunu iddia eden Hakan Savaş, “Bana disiplin süreciyle ilgili henüz yazılı bir tebligat gelmedi ve benim gibi 7-8 arkadaş varmış. Neyle suçlandığımızı bilmiyoruz. Türkiye’de en fazla biz emek verdik. Zaten 500, 600 belki de bin kişi istifa etmiş. Benim bildiğim 500 ve sayı bu daha fazla. Bunun doğru olduğunu düşünüyorum. Bunlar üye sayısını açıklamıyorlar. Ben Merkez ilçeyi 2 bin 700 üyeyle teslim etmiştim” dedi.

hakan savaş

HAKAN SAVAŞ: 14 MAYIS SEÇİMLERİNDE NÖTR KALDIM

Hakan Savaş, FETÖ’cü olarak lanse ettiği kişilerle ilgili olarak, “Benim FETÖ’cü söylemimde kim üstüne alınıyorsa alınsın. Orada kendi partililerimi kast ediyorum” dedi. 

14 Mayıs seçimlerinde partisi için çalışmadığına dair ifadeler hakkındaki soruya yanıt veren Hakan Savaş, “Ben bu partinin kurucusuyum ve benim emeğim kıyaslanmaz kimseyle. Ben genel seçim sürecinde nötr kaldım. Ben Kılıçdaroğlu’na oy istedim ve bana CHP’ye niye oy istedin diyorlar” ifadesini kullandı.

hakan savaş2

AYŞEGÜL OBALI: HAKAN BEY BIRAKTIĞINDA RESMİ ÜYE SAYISI BİN 545’Tİ

Hakan Savaş’ın 2 bin 700 üyesinin olduğuna dair iddiasına yanıt veren İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, söz konusu rakamların resmi verilerle uyumsuz olduğunu söyledi. Hakan Savaş’ın ortaya koyduğu rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten Obalı, “Bizim üye sayımız şeffaf. Merkez ilçede Hakan Savaş bıraktığında bin 545 üye vardı. Şu anda Merkez ilçede 2 bin 650 üye var. İl Genelinde de yaklaşık 3 bin 500’ün üzerinde üye var ve bu rakam onaylanacak olan üyelerle beraber 4 bini bulacak. Burada ifade ettiğim tüm rakamlar resmidir ve hiçbir şaibe yoktur” dedi.

Editör: Ali ARASLI