Yılmaz Özdil, Uşak'ta tespit edilen en önemli soruna değindi Yılmaz Özdil, Uşak'ta tespit edilen en önemli soruna değindi

Uşak İYİ Parti’den hakkında kesin ihraç talebiyle disiplinlik olan eski Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, partisinden istifa etti. Savaş, kendisi hakkında İYİ Parti Uşak İl Teşkilatı tarafından partiden çıkarıldığına dair karar olduğunu dile getirdi.

Uşak İYİ Parti’den hakkında kesin ihraç kararı çıktığı öğrenilen eski Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, bugün yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu. Bir grup İYİ Parti mensubuyla birlikte bir basın açıklaması yapan ve 14 ve 28 Mayıs seçimleri dönemindeki tutumları nedeniyle haklarında açılan ihraç kararının kesinleştiği öğrenilen Hakan Savaş, İYİ Parti’de kalmanın bir anlamı olmadığını belirterek, bir basın açıklamasıyla istifa ettiğini bildirdi. “Partiden ihraç edildiniz mi?” sorusuna yanıt veren Hakan Savaş, “Uşak’taki teşkilatın partiden çıkarılmışsınız diye bir kararı var ve biz buna itiraz etmeden istifamızı vereceğiz” dedi.

hakan savaş3

HAKAN SAVAŞ: SOYULMUŞ HIYARA DÖNDÜK

Bir grup İYİ Partili’yle beraber kentteki bir mekanda açıklama yapan Hakan Savaş, soyulmuş hıyar gibi ortada kaldıklarını söyledi. Savaş, “İYİ Parti diye bir parti demek artık doğru olmaz. İYİ Parti ticaret merkezi ve genel başkan da şirketin sahibi gibi olmuştur. Boşa koysak olmuyor, doluya koysak almıyor. Önümüzde bir yerel seçim var ve 26 Ağustos’ta yeni bir açıklama yapılacak. Ne diyecekler, hiçbir içerikleri yok. Memleket yangın yeri olmuş. Türk milleti tavadaki balık gibi kavruluyor. İYİ Parti’nin Antep İl Başkanı Suriyelileri savunuyor ve başka biri de AK Parti’yle ittifakı savunuyor. Bu alçaklıktır ve Suriyelileri gönderirsek sıvacı bulamayız ve AKP’yle ittifak yapmalıyız bir alçaklıktır. İYİ Parti seçmenini, AK Parti’ye taşıyacaklarını bilseler onu da yaparlar. Sayın Genel Başkan ve yöneticilerinin önüne bir fırsat daha çıktı; yerel seçimler. Meclis üyelikleri, başkan adaylıkları ve benzeri işler satılacak. Biz bunun için İYİ Parti Genel Merkezine, Uşak’ta üretilen para çuvallarını göndereceğiz. Biz alet olduk, biz kandırıldık. Biz ne deveyi güttük ve ne bu diyardan gittik. Biz soyulmuş hıyar gibi ortada kaldık. Sayın Genel Başkan artık manen bu partinin başkanı değildir” dedi.

hakan savaş2-1

“UŞAK’TAKİ TEŞKİLAT BİZİ İHRAÇ ETTİ VE BEN İTİRAZ HAKKIMI KULLANMADAN İSTİFA EDİYORUM”

Savaş, “Son 3-4 ayda tam anlamıyla rakamı bilmemekle beraber 800-1000 kişi istifa etti ve bizler de bu sürece katılıyoruz. Herkes hakkını helal etsin ve bugün itibariyle İYİ Parti’deki üyeliklerimizden istifa ediyoruz” dedi.

“Partiden ihraç edildiniz mi?” sorusuna yanıt veren Hakan Savaş, “Hakkımızda bir ihraç süreci başladı. Savunma gönderdim ve savunmamı kabul etmemişler. Teknik bir hata var demişler. Bizim istifa sürecimiz başladı ve Genel Merkeze gidecek ve biz buna itiraz da edebiliriz ve istifa ettiğimiz için böyle bir işe gerek kalmadı. İYİ Parti Uşak İl Başkanlığı’ndan partiden çıkarıldınız diye bir karar var ama biz itiraz hakkımızı kullanmayacağız, istifa ediyoruz” ifadesini kullandı.

hakan savaş1-1

İYİ PARTİ UŞAK İL YÖNETİMİ: İHRAÇ KARARLARI KESİNLEŞTİ VE İSTİFA ETMELERİ DE BİR ŞEY DEĞİŞTİRMİYOR

Hakan Savaş ve ekibi hakkındaki disiplin ve ihraç süreciyle ilgili bilgi veren İYİ Parti Uşak İl Yöneticileri, “Haklarında ihraç kararı kesinleşti ve bunlarla ilgili gerekli tüm işlemler yapıldı. Daha önce de 1000 kişi istifa etti veya etmedi gibi ifadelerle kamuoyunun karşısına çıktılar. Madem bu kadar kalabalık bir gruplar gidip bir parti kursunlar. İhraç edildikten sonra istifa etmelerinin hiçbir anlamı yok ve bu kararları hiçbir şeyi değiştirmez” diye konuştu.

Editör: Ali ARASLI