Uşak'ta güneşli hava, 15 Kasım 2023 Çarşamba günü de devam edecek. Güneşli olan havanın gece saatlerinde 5 derecelere kadar düşüyor ve bu nedenle kombilerin yanma dönemi de geldi. Kasım 15'ten sonra artık akşamları kombilerin yakılma dönemi olarak biliniyor. Fakat uzmanlar, Kasım ayının hala diğer geçtiğimiz yıllardaki aynı döneme göre 3 derece daha sıcak geçtiğini aktarıyor. 

Uşak'ta haftasonu yine yağışlı!

Uşak'ta geçtiğimiz hafta sonu yağışlı geçti ve kent merkezine yaklaşık 11 kilogram/metrekare yağış düştü. Geçtiğimiz haftaya benzer bir tablo, içinde bulunduğumuz hafta için de geçerli. Bu hafta Perşembe günü yağış var ve Cuma günü bir mola veriyor. Cumartesi ve Pazar günü de bir yağış olacak.

Avrupalı ailelere özel dokunan Uşak halısı, AB tarafından koruma altına alınacak Avrupalı ailelere özel dokunan Uşak halısı, AB tarafından koruma altına alınacak

Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli de yağışın, şöyle olacağını söyledi:

"Yarın geceden, Perşembe öğlene kadar bir yağış var. Sonra mola ve hafta sonu da 15 kilogram/metreküp gibi bir yağış var. Bu güzel bir yağış olacak. Günlere yayılacak, baraja gidecek ve toprağın emme süresiyle uyumlu bir yağış olacak. Bizim istediğimiz yağış bu ve bunlar barajları da dolduruyor".

MGM'YE GÖRE UŞAK HAVA DURUMU ŞÖYLE:

İZMİR'DE PERŞEMBE GÜNÜ YAĞIŞ VAR!

Sürmeli, 16 Kasım 2023 Perşembe günü Ege Bölgesi'nde İzmir'de 1 gün için 30 kilogram/metreküp yağış beklendiğini aktardı.  Sürmeli, dere yataklarının temizlenmesini ve suyun akışının sağlanmasının önemine de değindi. 

Sürmeli'nin açtığı harita ve MGM verilerine göre, İzmir'in yanı sıra; Aydın, Muğla, Manisa ve Denizli'ye de perşembe günü yağış bekleniyor. 

UŞAK PORT HABER///