Uşak’ta LPG’ye zam gelecek ve bu fiyat artışıyla birlikte litre fiyatı 20 TL’ye dayanacak. Uşak’taki sektör kaynakları şu bilgileri paylaştılar:

Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcileri, LPG fiyatlarına 18 Ocak 2024 Perşembe günü zam geleceğini bildirdi. Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcilerinden aldığımız bilgilere göre, LPG fiyatlarına bugünü yarına bağlayan gece 0,40 kuruş zam yapılacak. Son dönemlerde ÖTV zammından beri zam görmeyen akaryakıt fiyatları, böylece vergi dilimi sonrasındaki ilk zammını da alacak. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcileri, LGP zammının çok büyük bir artış olmayacağını ve bunun son kararının EPDK tarafından verileceğini bildirdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Uşak’taki sektör kaynakları, şu ifadeleri kullandı:

“Akaryakıt fiyatları bir süre önce ÖTV’deki artışla beraber yükseldi. Gelen fiyat artışından beri yatay bir seyir vardı. Gelen bilgilere göre LPG’ye yarından itibaren 0,40 kuruşluk bir zam uygulanacak. Fakat bu karar EPDK tarafından kesinleştirilirse, fiyat artışı pompaya yansır. Günümüz şartlarında artık çok büyük bir zam değil”.

Öte yandan Uşak’ta akaryakıt fiyatları şöyle:

Motorin; 40,09

Benzin: 37,83

LPG; 19,49

İzmir Akaryakıt fiyatları

Motorin; 39,96

Benzin: 37,70

LPG; 19,47

Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı

Aydın Akaryakıt fiyatları;

Motorin; 40,02

Benzin: 37,76

LPG; 19,50

Editör: Ali ARASLI