Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi
Meteorolojiden alınan bilgiye göre, 21 Aralık 2023 Perşembe günü, Uşak, İzmir, Balıkesir ve Aydın gibi illerde kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı illerde için sarı kodlu uyarılarda bulundu.
Uşak’ta yarın kuvvetli sağanak bekleniyor
Uşak’ta yarın kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Sabah saatlerinde kuvvetli olan yağmur, saat 12:00’dan sonra çok daha kuvvetli hale gelecek. Saat 18:00’a kadar sağanak yağmur bekleniyor. Yağmur aynı gün gece saatlerine kadar aralıklı olarak devam edecek. Uşak için sarı kodlu uyarı verilmedi fakat vatandaşın tedbirli olmasında yarar var.
BAZI İLLERE SARI KODLU UYARI VERİLDİ
Ege kıyılarında etkili olacak sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bazı illerde yoğun olması bekleniyor. İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Çanakkale ve çevresinde 51 ila 75 kilogram/metrekare yağış bekleniyor. Edremit Körfezi'nde, Muğla'nın Bodrum, Datça, Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçe merkezide de yoğun yağış olacak.
Antalya’da da; Kaş, Demre, Finike,  Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Döşemealtı ve Aksu çevresinde yoğun yağmur bekleniyor.
Vatandaşın ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olması istendi.
Editör: Ali ARASLI