Uşak'ın yer aldığı Ege Bölgesi ve Marmara'da Kasım ayı yağışlı ve ekim ayına göre soğuk geçecek. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre, Türkiye genelinde 30 Ekim 2023 ve 5 Kasım 2023 arası yağış var.

Ekim ayında yaşanan kuraklık nedeniyle yağmurlu günlere hasret kalındı. Yağmur, Uşak, İzmir, İstanbul, Aydın, Muğla ve bir çok ilde çok seyrek yağdı.

Meteoroloji, 5 Kasım 2023 Pazar gününe kadar bir tahmin yayınladı. Tahmine göre 30 ve 31 Ekim 2023 arasında Uşak, İstanbul, İzmir, Aydın ve Ankara gibi illerde yağış yok. Türkiye geneli 2 gün yağışlı geçmiyor.

Fakat 31 Ekim 2023 itibariyle yağışlı iklim başlıyor. Aynı gün, Artvin ve Hakkari arasındaki bölgedeki Erzurum gibi illerde yağmur var. Marmara Bölgesi’nde Avrupa yakasında yağış görülüyor.

Edirne’de yağmur var. Orta Karadeniz’den Akdeniz’e kadar inen hatta yağışlı bir iklim söz konusu.

2 Kasım Perşembe Türkiye geneli yağışlı gösteriyor. Uşak, İzmir, Muğla ve Aydın dahil Ege bölgesi gene olarak yağış görülüyor.

İstanbul, İzmit, Sakara ve Çanakkale’de gök gürültülü sağanak beklentisi aynı gün için hakim.

İŞTE Haritalı hava tahminleri

Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı

SOSYAL MEDYADA YAYIN YAPAN METEOROLOJİ BEY DE BENZER SONUCU ORTAYA KOYDU

Twitter üzerinden yayın yapan ve tahminleri tutan MeteorolojiBEY isimli kullanıcı, Kasım 2023 hava tahminini yayınladı.

Bilimsel bir tahminde bulunan meteoroloji uzmanı, Ege, Akdeniz, Marmara, Doğul Anadolu ve Batı Karadeniz'in yağışlı olacağını bildirdi.

İç Anadolu ve Güneydoğu'nun da ortalamanın üzerinde yağış alacağını bildirdi. Uzman isim, 2023 Kasım'ın bir önceki yıla nazaran da ılık geçeceğini aktardı.

Kasım ayının Ekim'e göre soğuk, fakat mevsim normallerine göre ılık geçeceğini kaydetti. Türkiye'nin Kasım 2023'te bol yağış alması bekleniyor.

Uşak, İstanbul, İzmir, Aydın, Muğla ve Ankara gibi bir çok ilde barajlar kurudu!

Öte yandan Ekim ayı, Eylül'e göre çok kurak geçti ve bir önceki aya nazaran barajlardaki seviye kurdu. Barajlardaki doluluk oranının azalması nedeniyle, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da tasarruf genelgesi yolladı. Uşak ve bir çok belediyeye bu genelge ulaştı. Artık suyu tasarruf etmek bir kanuni zorunluluk oldu. Uşak'taki barajlar da kurudu. Benzer şekilde İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Manisa gibi çevre iller ve büyükşehirlerde de kuraklık var. 

UŞAK PORT HABER!

Editör: Ali ARASLI