Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak’ta bugün sağanak yağış var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uşak, İzmir, Aydın ve Manisa gibi illerle ilgili verileri paylaştı. Buna göre İstanbul ve Ankara’da da sağanak yağış görülecek.

2 Kasım 2023 Perşembe günü, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sağanak yağış var. Uşak, İzmir, Denizli, Muğla, Çanakkale, İstanbul ve Aydın’ın bir bölümünde kuvvetli yağış beklentisi yüksek. Saat 06:00 ile 18:00 arasında yağması beklenen yağmur, yurdun büyük bölümünde etkili oluyor. Yapılan hava tahminine göre, Marmara ve Ege Bölgesi’nde en yoğun yağmur görülüyor.

Yağmurla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir harita da yayınladı. Yayınlanan haritada yurdun büyük bölümünün yağış alacağı anlaşılıyor.

Öte yandan Twitter üzerinden yayın yapan MeteorolojiBey hesabında da son durum not edildi. Buna göre, Kıyı ve Güney Ege ile Marmara ve İstanbul çevresinde ani gelişen fırtınalar olacağı bildirildi. Uşak, İzmir, İstanbul ve Çanakkale gibi bölgeler için de yıldırım riski bulunduğu aktarıldı. Uşak’ta geçtiğimiz Salı günü yoğun yağmur görüldü. Sele neden olmayan yağış, barajlar için umut olsa da yeterli seviyeye çıkmadı.  

Uşak'ta Sivaslı yolu üzerinde kamyonette satılan sıcak tatlıya yoğun ilgi Uşak'ta Sivaslı yolu üzerinde kamyonette satılan sıcak tatlıya yoğun ilgi