Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100. Yıl Kutlamaları nedeniyle okulların 1 gün tatil edildiğini duyurdu. Bugün gün boyu 100. yıl etkinliklerine katılan ve yorulan çocukların 1 gün tatil edilmesi kararlaştırıldı. Erdoğan, kararı twitter hesabından duyurdu.

Erdoğan, şu mesajı verdi:

"Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, 30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim."

İLGİLİ HABER:

Uşak ve diğer illerde akademisyenlerin kapanmaması için uğraştığı ikinci öğretimler için ilginç açıklama Uşak ve diğer illerde akademisyenlerin kapanmaması için uğraştığı ikinci öğretimler için ilginç açıklama

Üniversite öğrencilerine Cumhuriyet Bayramı için 1 gün tatil var mı?

MİLLİ EĞİTİM BAKANI DA PAYLAŞTI

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de okulların tatil edildiğini duyurdu. Bakan Tekin, yaptığı açıklamada, şöyle belirtti:

"Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarını, şanımıza yakışır şekilde gururla kutlamaya devam ediyoruz.

30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin Türkiye yüzyılının teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere sunduğu bu 100.  Yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım.

Bugün sizlerden tek isteğim, bu güzel Cumhuriyetimizin . Yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız. Yarın ise, Türkiye Yüzyılı'nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek, sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum."

Editör: Ali ARASLI