Meteoroloji, Türkiye'nin yağışlı bir hava akımına girdiğini ve ülkemizin büyük bölümünde yağmurlu bir havanın görüleceğini bildirdi.

Meteoroloji, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sel tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Meteroloji'nin yayınlandığı haritaya göre Kütahya, Uşak, Aydın, Manisa, Muğla ve İzmir'de de sağanak yağış bekleniyor. Yağmurların yer yer ani devam edeceği bildirildi. Uşak ve Kütahya'da hava sıcaklıkları ciddi anlamda düşecekken, maksimum 23 ila 24 derece dolaylarına çıkacak.

28 Eylül 2023 Perşembe günü Uşak'ta çok yoğun yağmur görülmedi. Fakat bu durum 29 Eylül 2023 Cuma günü yağışların az olacağını anlamına gelmiyor.

BATI KARADENİZ'İN İÇ KESİMLERİNDE SEL TEHLİKESİ

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde sağanak yağış görülecek. Kuvvetli yağışların ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışına yol açacağı kaydedildi. Kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

29 Eylül Cuma

Twitter üzerinden yayın yapan Meteroloji Bey isimli kullanıcı da, Ege Bölgesi ve Marmara Karasalını uyardı. Haritalı bir paylaşım yapan Meteroloji Bey, Ege, Marmara ve Karadeniz için uyardı. Meteroloji Bey, Adana kuzeyinde yer yer gök gürültülü fırtına hücreleri gelişeceğini bildirdi. 

Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta? Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla'da Kurban Bayramı Namazı saat kaçta?

Editör: Ali ARASLI