Uşak’ta 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında, sabah 9:05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda toplanan protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar, siren sesinin duyulmasıyla birlikte saygı duruşuna geçti.

15 Temmuz Şehitleri Meydanı’na uzak mesafede bulunan Besni Caddesi’nde de mini bir anma programı vardı. Uşak Kent Tarihi Müzesi ekibi, saat 9:05’te tam kadro binanın önüne çıktı. Siren sesinin duyulmasıyla birlikte burada saygı duruşunu gerçekleştirdiler. Uşak Belediyesine bağlı Kent Tarihi Müzesi arkeoloğu Cengiz Doğan ve arkadaşları, bayrakları yarıya kadar indirdi.

KENT TAR

Saçlı ve Özerdem'de çalışan kadınlarla buluştular Saçlı ve Özerdem'de çalışan kadınlarla buluştular

Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının her yıldönümünde benzer etkinlikleri yaptıklarını belirten Doğan, şöyle söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla andık. Müzemizde Atatürk’ün öncülüğünde başlayan Milli Mücadele dönemine ait eserler de var. Burada Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık fotoğrafı ve Atatürk’ün ilimizdeki ziyaretlerini konu edinen eserler var. Tüm halkımızı eserlerimizi ziyaret etmeye bekliyoruz. Bundan sonraki her 10 Kasım’da ebediyete kadar Atatürk’ü saygı ve rahmetle anmaya devam edeceğiz”.

HABER MERKEZİ///