Uşak’ta memurların topluca CHP’ye yakınlaştığı para için karar Uşak’ta memurların topluca CHP’ye yakınlaştığı para için karar
Saadet Partisi Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Ramazan Yavuz Acar, kentsel dönüşüme yüksek katlı binaların yapılmasının doğru olmadığını söyledi. Dokuzsele deresinin geçtiği bölgenin alüvyon zemin olduğunu belirten Acar, kaçak yapılarla ilgili konuştu. Acar, şöyle söyledi:

TOKİ’NİN UŞAK ESNAFINA FAYDASI OLMADI

“İmar barışı felakettir ve milletin oyunu almak için seçimi kazanmak için kullandılar. Geldiğimiz noktada 3 katlı binalar 5 kata çıktı. 3 katlı bina belki birkaç yönetmelik öncesine göre planlanıp yapılmış. Bir imar barışı gelmiş. Biz imar barışına karşıyız. Hemşerilerimiz içinde buna karşı çıkanlar olabilir. Fakat biz onların iyiliği için buna karşı çıkacağız.  Biz kaçak yapının önüne geçeceğiz ve belki kimi hemşehrilerimizin işine gelmeyecek. Ya o ev mezar olursa? Bu vebalin altına nasıl gireceğiz. Belediye imkanlarıyla ev yapmak isteyenlere destek olmak isteriz. Biz belediye olarak TOKİ’yi devreye sokmadan ev yapabiliriz. Çünkü TOKİ’lerin faydası mı zararı mı var? Bu da tartışılır. Burada bir sürü inşaat mühendisi ve inşaat şirketleri var, bunlardan hiçbir alışveriş yapılmıyor. Dışarıdan toptan alıp geliyorlar ve ben bu rantı neden TOKİ’ye yedireyim. Uşak’ın imarını Uşaklı müteahhitler yapsın.”
Zsaadet

KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGESİNE YÜKSEK KATLI BİNALAR OLMAMALIYDI

Acar, şöyle dedi: “Kentsel dönüşüm planlanırken çok güzel sunumlar yapıldı. Kayıklar yüzecekti ve yatay mimari olacaktı. Ben bu bölgede yüksek katlı binaların olmasına sıcak bakmıyorum. Dokuzsele buradan geçiyor ve alüvyon zemin. Yapı sağlamdır ama son depremde gördük ki yapının sağlam olması da kurtarmıyor. Yapı yan da yatabiliyor. Biz burada yatay mimari bekliyorduk. Ama yüksek katlı bina yapmadan belki ekonomik olarak işin içinden çıkamadılar. Yer seçimi yanlıştı ve benzer şekilde hastane de bataklığın üzerine yapıldı. Daha uygun yer yoksa mecbur kalıp yaparsınız ayrı. Fakat uygun yer var ve buna rağmen hastaneyi kötü bir yere yaptılar.”
Editör: Ali ARASLI