MHP Uşak İl ve ilçe teşkilatlarında da kongreler dönemi başlıyor ve ilçe kongrelerinin ardından merkez ilçe ve il kongresi gerçekleşecek. MHP Uşak İl Başkanı İbrahim Orman, kongrelerin ardından Mart 2024 yerel seçimlerine şimdiden hazır olduklarını söyledi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl ve İlçe Teşkilatlarında, kongreler dönemi başlıyor. Buna göre ilk kongre 18 Ağustos 2023 Cuma günü Banaz’da yapılacak. Bu tarihin ardından, 22 Ağustos’ta Eşme, 24 Ağustos’ta Karahallı, 26 Ağustos’ta Sivaslı ve 29 Ağustos’ta da Ulubey ilçe kongreleri gerçekleşecek. İlçelerdeki kongrelerin ardından, Merkez ilçe için gün belirlenecek ve bu seçimle birlikte il delegeleri de tamamen belli olacak. Daha sonra MHP Uşak İl Yönetimi, il kongresi için tarih belirleyecek. Merkez İlçe Başkanlığı için 400 delege ve İl Başkanlığı için de 600 delegenin oy kullanacağını belirten İbrahim Orman, diğer ilçelerdeki delegelerin nüfus ve parti üye sayısına göre değişkenlik gösterdiğini belirtti. Kongre süreciyle ilgili kısa bir açıklama yapan MHP Uşak İl Başkanı İbrahim Orman, ilçe ve il teşkilatlarının yenilenmesinin ardından, Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanacaklarını belitti.  

Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı! Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı!

Orman, “Önümüzde yerel seçimler var ve partimiz bu seçimlere şimdiden hazırdır. Zamanı gelince yerel seçimlerle ilgili gerekli açıklamalarımızı da yaparız. Milliyetçi Hareket Partisi İl ve Merkez İlçe olarak kongreler için partimizde ilçelerimizin kongre tarihlerini belirledik. Kongrelerin ilimiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. 

Editör: Ali ARASLI