Uşak Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yapılan Millet Bahçesi’nin 2. Etabında çalışmalar devam ediyor. Çalışmanın önümüzdeki günlerde tamamlanacağı ve burada farklı hobi alanlarının oluşturulacağı bildirildi. 

Millet Bahçesi Otopark Inşaat3

Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor! Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor!

Uşak Millet Bahçesi’nin 56 bin 345 metrekarelik ikinci etabı da hizmete girmesiyle, bölgede bazı yeni alanlar kullanılacak. Büfe, kafeterya ve çocuk oyun parkı gibi alanların yanı sıra; spor yapılacak bölümler de oluşturuluyor. Futbol sahası, tenis kortu, basketbol sahaları, fitness alanı, 450 metrelik koşu ve yürüyüş yolu ayrıca 450 metrelik bisiklet yolu sabah sporunu yapanlara alternatif bir alan olacak.

Millet Bahçesi Otopark Inşaat

2 katlı yer altı ve üstü açık otopark

Millet Bahçesi’nde halen yapımı devam eden 2 katlı yer altı otoparkı da bu süreçte tamamlanacak. Bölgede açık otopark da oluşturulurken, bunun araç parkı sorununu çözmeye bir nebze fayda sağlaması bekleniyor. Kent Merkezinde bulunan 4’üncü yeraltı ve katlı otopark olacak. Yaklaşık 200 milyon TL’ye mal olması beklenen otoparkın tamamlanmasıyla, kent merkezindeki otopark kaynaklı trafik sıkışıklığının biraz rahatlaması bekleniyor.

Millet Bahçesi Otopark Inşaat1

Millet Bahçesi Projesi kapsamında, uzun süre açık otopark olarak kullanılan alanın 2024’ün sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor. Bölgeye yaklaşık 800 araçlık otopark inşa ediliyor. Uşak’ta yer altı otoparklarına daha fazla ihtiyaç var. Çünkü kent merkezinde yoğun olarak araç mevcut. Otopark sorunu, yıllar önce imar planı olmadan yapılan binalar, binalarda otopark olan alanların para yatırılarak marketlere kiraya verilmesi ve toplu taşımanın yaygın olmaması nedeniyle yaşanıyor. Öte yandan Uşak’ta kent park olarak başlayan ve Millet Bahçesi adıyla devam eden proje, yaklaşık 9 yıldır devam ediyor. Şu andaki Uşak Belediyesi yönetimi, projenin tamamlanması için TOKİ’yle çeşitli anlaşmalar yapmıştı. 

Millet Bahçesi Otopark Inşaat2

Editör: Ali ARASLI