Uşak'ın Murat Dağı'na kurulması istenen altın madeni için yeni hamle! Bakanlığa dava açtılar Uşak'ın Murat Dağı'na kurulması istenen altın madeni için yeni hamle! Bakanlığa dava açtılar

1 Mayıs kutlamaları sırasında, tertip komitesini Belediye Başkanı Özkan Yalım’a yalakalık yapmakla suçlayan CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba’ya tepki gösterildi. 1 Mayıs İşçi Bayramı etkinliklerini düzenleyen Birleşik Kamu İş Sendikası Uşak İl Temsilcisi Bülent Gün ve KESK Uşak Dönem Sözcüsü Deniz Ertunç, tertip komitesi adına bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Ali Karaoba’nın özür dilemesi gerektiği belirtilerek, şöyle denildi: “Sayın milletvekilinin sosyal medyaya da yansıyan bu konuşması toplumun çeşitli kesimlerince de olumsuz karşılanmış bizlerde de “hayal kırıklığı” yaratmıştır.” 
Yapılan açıklama şöyle:
“Kentimizde düzenlenen “1 Mayıs” Emek Bayramı sürecinde katılım sağlayanların selamlanması esnasında “tertip komitesinin” ve siyasi partilerle sivil toplum örgütlerinin ortak kararı ile konuşmalar yapılmakta iken Uşak Milletvekili Sayın Ali Karaoba ile platform arkasında bu süreç ile ilgili olumsuz bir diyalog yaşanmış, sürecin doğru yönetilemediği ile ilgili eleştirisi yanında “yalakalık yapıyorsunuz” diyerek kendisine  yakışmayan bir üslup ve yaklaşımda bulunmuştur. Bilinmesini isteriz ki temsil ettiğimiz sendikaların siyasi partiler ile organik bağı yoktur, sadece ve sadece çalışanlarının sosyal, hukuki ve özlük haklarının çözümü ve gelişimi için çalışır.Sayın milletvekilinin sosyal medyaya da yansıyan bu konuşması toplumun çeşitli kesimlerince de olumsuz karşılanmış bizlerde de “hayal kırıklığı” yaratmıştır.Sayın milletvekilinden  bu söylemleri için en kısa sürede bir özür beklediğimizi bildirir kıymetli basınımıza saygılar sunarız.”

Editör: Ali ARASLI