UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDEN VATANDAŞLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Uşak Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Modafest kapsamında yer alacak esnaf için kura çekimi yapıldı. Uşak Belediye Başkan V. Zeynep Ceylaner ve UKAMER Koordinatörü İlknur Ertuğrul’un katılımıyla, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan kura çekiminde, 4 gün boyunca devam eden olan festival kapsamında stant açacak esnafın yerleri belirlendi. Buna göre Uşak Sigorta Pazar’ında yaklaşık 70 esnaf stant açacak. Kozmetik, güzellik salonu, ayakkabı, çanta, bijuteri, kıyafet ve yeme içme gibi kadına dair bir çok alanı kapsayan stantlar bir birinden renkli görüntülere sahne olacak. Aynı zamanda kadın kooperatifleri de kendi ürünlerini burada sergileyecek.moda5

Esnafın bulunacağı yerin kura çekimiyle belirlenmesinin daha adil bir yöntem olduğunu belirten UKAMER Koordinatörü İlknur Ertuğrul, festival kapsamına giren esnafın verdiği emeğin karşılığını alacağını, hem de kent hem de kendi işletmesi açısından fayda sağlayacağını dile getirdi.

moda4

Ertuğrul, “Esnafımızın bu tip faaliyetlerde yer alması, hem festivalimizi canlı tutacak, hem de esnafımız burada gelir elde edecek. Ayrıca stant açan esnafımız, kendi işletmesini daha geniş kitlelere tanıtma imkanı da buluyor. Bu bakımdan Modafest, ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor. Esnafımızın kazanacağı ve ilimize de artı değer katacağı festivalimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

moda3

Uşak Belediye Başkan V. Zeynep Ceylaner de, “Kura çekilişimizi adil bir şekilde yaptık ve festivalimizi bu yıl dolu dolu etkinliklerle gerçekleştiriyoruz. Mustafa Ceceli konseri, Hülya Koçyiğit ve Arda Türkmen söyleşisi gibi etkinlikler olacak. Festival kapsamında defileler yapılacak ve kadınlarımızın kendi tasarım ve üretimi olan bir birinden güzel kıyafetler sergilenecek. Tüm vatandaşlarımızı, yarın başlayacak ve 4 gün sürecek olan festivalimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok! Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok!

moda2moda1

Editör: Ali ARASLI