Uşak Öğretmenevi’nin ekonomik ömrünü artık doldurmak üzere olmasıyla ilgili haberimizin ardından, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileriyle görüştük. Öğretmenevi binasının yıkılıp yeniden yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirten yetkililer, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin yaralarının sarılması için bu tip binalarla ilgili çalışmaların yavaş ilerlediğini ifade etti. Konuyla ilgili görüştüğümüz İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, binanın 1990’lı yıllarda inşa edildiğini ve ilerleyen günlerde bakanlık ve hayırsever destekleriyle, kent merkezinde ihtiyacı giderecek yeni bir bina yapılacağını bildirdi.  

Uşak'ta İlkbahar Fotoğraf Yarışması'nda jürinin değerlendirdiği 46 eserin yer aldığı sergi açıldı Uşak'ta İlkbahar Fotoğraf Yarışması'nda jürinin değerlendirdiği 46 eserin yer aldığı sergi açıldı

Uşak Öğretmenevi’ndeki konaklama alanının hala talep gördüğünü de belirten yetkililer, özellikle memur ve öğretmenlerin durumu ne olursa olsun bu binada kalmak istediklerini de aktardı. Binada kalmak isteyenler için daha uygun ve dayanıklı yatakların da yakın tarihte alındığını belirten yetkililer, şu ifadeleri kullandı: “Binamız eski fakat kalmak isteyenler için her hangi bir sorun yok. Burada düzenli olarak temizlik yapılıyor. Çalışanlar, binanın eski olmasından kaynaklı sorunlara rağmen büyük özveri ortaya koyuyorlar. Yakın bir zamanda yeni yataklar da alındı ve misafirlerimizin rahat etmesi için çalışmalar da yapıldı”.

Yeni İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasının bulunduğu bölgede modern bir öğretmenevinin yer aldığını kaydeden yetkililer, burada konaklama alanı yer almadığını söyledi.

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI