Uşak Ramada Otel’in bulunduğu kavşakta uzun süreli kırmızı ışık sürücülerin en büyük şikayetleri arasında. Uşak-İzmir ve Uşak-Ankara karayolu güzergahındaki ışıklarda 75’er saniyelik bekleme süresi, sürücülere çok uzun geliyor. Çünkü yol 5 şeritli olmasına rağmen çok çabuk doluyor. Günün hemen her saatinde dolu olan kavşakta bir sonraki ışığa kalanların sayısı da fazla.

Burada sürenin biraz daha kısaltılması sürücüler tarafından isteniyor.

KÖPRÜLÜ KAVŞAK BURAYA YAPILMALI

Uşak'ta 17 bin imza topladılar, Belediye Başkanı da yanlarında yer aldı Uşak'ta 17 bin imza topladılar, Belediye Başkanı da yanlarında yer aldı

Buradaki trafik yoğunluğu için ışık sürelerinin kısalması da çözüm değil. Çünkü burada beklemenin köklü çözümü, köprülü bir kavşaktan geçiyor. Burada aynı zamanda Ray sokak ve kentsel dönüşüm bölgesine bağlantı var. Şeker evleri ve yeni Çarşamba pazarına bağlantıdan dolayı trafik sıkışıklığı bazı günler daha yoğun. Köprülü kavşak yapımı durumunda sorun yüzde 60 oranda çözülebilir.

ramada kavşak

ÇEVRE YOLU BİTSE DAHİ ÇÖZÜM OLMAZ!

Kentteki yöneticiler, çevre yolunun devam ettiğini öne sürebilirler. Fakat çevre yolu tamamlansa dahi bu yolu ağırlıklı olarak Uşaklı sürücüler kullanıyor. Çevre yolu tamamlanmasa da buradaki soruna kesin bir çözüm olmaz.

Editör: Ali ARASLI