Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok! Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok!
Saadet Partisi Uşak Belediye Başkan adayı Ramazan Yavuz Acar, depremde hayatını kaybedenler için yapılan lokma dağıtımına katıldı. Saadet Partisi Uşak İl Teşkilatı, 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler için lokma dağıttı. Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen ve Belediye Başkan adayı Ramazan Yavuz Acar’ın katıldığı lokma dağıtımı etkinliği, Tiritoğlu Parkı’nda yapıldı. İl Kadın Kolları Ebru Gündüz, depremde bir çok canın yetirildiğini belirtti. Parti adına açıklama yapan Ebru Gündüz, depremin maddi ve manevi anlamda verdiği zararların hala telafi edilmediğini kaydetti.
Ramazan Yavuz2
Ebru Gündüz, şöyle söyledi: “Evet, bu büyük bir felaket! Ancak Türkiye’miz de büyük bir ülke! Önemli olan husus, imkânlarımızı doğru değerlendirerek, süreci iyi yönetebilmektir. Maalesef deprem öncesi hazırlık sürecini iyi yönetemediğimiz ortada; fakat deprem sonrası süreci sağlıklı yönetmemiz de elzemdir. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen elle tutulur adımlar atılamadı. Biz deprem bölgemiz ve oradaki vatandaşlarımızla sürekli olarak irtibattayız. Durumlarını da yakından takip ediyoruz. Ancak verilen vaatlerin yerine getirilmediğini bizzat oradaki vatandaşlarımızdan görüyoruz. Televizyonlarda ortak yayınlar yapıp milyonlarca lira para toplandı. Herkes büyük büyük laflarla yardımlar yaptığını ilan etti ama hala onlarca insanımız sefalet içinde yaşıyor.
Resmi açıklamalara göre oldukça geniş bir coğrafyayı etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde 50 bin 783 kişinin hayatını kaybettiği, 107.204 kişinin ise yaralı olduğu belirtilmiştir.”
Ramazan Yavuz1
Saadet Partisi kaliteli ve ucuz konut projeleri üretecek
Saadet Partisi Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Ramazan Yavuz Acar, göreve geldiklerinde ucuz ve kaliteli konut üreteceklerini ifade etti. Yatay mimaride ve depreme dayanıklı binalar yapacaklarını ifade eden Ramazan Yavuz Acar, şöyle söyledi:
“Yatay, dengeli, ölçülü, insani şehirler inşa edilecektir ucuz ve kaliteli konut projeleri ile vatandaşlarımızın barınma sorununa rant odaklı değil, insan odaklı ve ihtiyaca göre çözümler üretilecektir.  Şehirler kültürel kimliğimize, ahlaki ve manevi değerlerimize uygun inşa edilecektir. Şehirlerin imar ve deprem planları hemen yapılacaktır. Şehirlerde koruyucu ve kalkınma odaklı sosyal politikalar planlanacak, geliştirilecek ve uygulanacaktır. Şehirlerin doğal ve tarihi dokusu bozulmayacaktır. Tek merkezli ve çarpık yapılaşmaya izin verilmeyecektir. Kentsel dönüşümler amacına yönelik yapılacak, binasal ve rantsal dönüşüm esas alınmayacaktır. Medeniyet değerlerimize ve kültürel kimliğimize uygun şehirler inşa edecek mimarlar ve şehir planlamacıları yetiştirilecektir.” Acar, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diledi. Konuşmaların ardından 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler için lokma döküldü.
Editör: Ali ARASLI