Eşme'de engelliler haftası nedeniyle etkinlikler yapıldı Eşme'de engelliler haftası nedeniyle etkinlikler yapıldı

Uşak Belediyesi’nin önceki yıl aldığı kararla, kentteki pazaryerlerinin üzerleri kapatılmaya başlandı. Uşak’ta Cuma pazarının üzerini kapatan Uşak Belediyesi, Eylül 2022’de başlattığı Şekerevleri pazaryerinin kapatılması işlerinde son aşamaya geldi. 16 milyon TL bedelle normal şartlarda 25 Mart 2023 günü tamamlanmış olması gereken kapalı pazaryeri işi, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem nedeniyle sekteye uğradı.

şekereveripazar4

Uşak Belediyesi tarafından yüklenici bir firmaya yaptırılan kapalı pazaryeri çalışmasıyla ilgili yerinde inceleme yaptık. Pazaryerinin yüzde 90 oranında kapatıldığı ve brandaların çok az bir kısmının kaldığı dikkat çekti.

şekereveripazar2

Burada çalışma yapan ekipler, 14 Ağustos 2023 Pazartesi gününe kadar pazaryerinin üstünün tamamen kapatılacağını ve elektrik aksamlarıyla, kolonların boyanması işleminin de yaklaşık 2 hafta içinde tamamlanacağını bildirdi. İşi yüklenen firmanın çalışmalarının ardından, pazaryerine asfalt atılacak ve akabinde yeni haliyle hizmet verecek.

şekereveripazar3

4 METRE YÜKSEKLİĞİ VAR VE SES YANKISI ÇOK AZ OLACAK

Kapalı pazaryerlerinde yaşanan sesin yankısı ve boğucu etkisini kırmak için burada tavan yüksekliği 4 metre olarak tasarlandı. Şekerevleri Pazaryeri, tavan yüksekliği yaklaşık 3 metre olan sigorta pazarına göre geniş tavanlı olması nedeniyle, ses noktasında rahatsız edici etkilerden arındırılmış olacak.

şekereveripazar1

Pazaryerinin şu haliyle en göze batan noktası ise duvardan yapılan çok sayıda kolon olarak göze çarpıyor. Kolonların yerine normal metal aksam yapılması durumunda daha estetik bir görünüm elde edilebilirdi. Fakat belediye yönetimi betondan kolonu tercih etti. Öte yandan Şekerevleri pazarı, kendi günü olan Cumartesileri faaliyet gösterecek. 

şekereveripazar

Editör: Ali ARASLI