CHP’nin toplantısına alınmayan CHP’li Meclis üyesi, Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu CHP’nin toplantısına alınmayan CHP’li Meclis üyesi, Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu

Şeref Caddesi, sabaha karşı 4’te karıştı

Uşak’ta Şeref Caddesi olarak adlandırılan Mehmet Topaç Bulvarı’nda, sabaha karşı 4 sıralarında 2 grup kavga etti. Ata Park’taki kavganın ardından, burada da kadınların kavga eden taraflarda yer alması dikkat çekti. Kavga, bölgedeki bir amatör kamera tarafından kayıt altına alındı ve ekibimiz bu görüntüleri mozaikleyerek servis etti. Kavganın olduğu sırada bazı vatandaşların çocukların bulunduğu gerekçesiyle durulmasına dair ifadeleri dikkat çekti. Karşılıklı söz düellosu şeklinde olan kavga, adli vaka boyutuna ulaşmadı. Fakat kavganın olduğu bölgeye çok yakın bir mesafede bulunan polis ekiplerinin müdahale etmemesi de ayrıca dikkat çekti. Son dönemlerde kamuda görev yapan bekçilerin sayısının artmasına rağmen halen gece saatlerinde bu denli tartışmamaların çıkması ve bunlara her hangi bir müdahalenin yapılmaması da dikkat çekiyor.

VATANDAŞ İYİCE AGRESİFLEŞTİ

UZMANLAR: SOĞUK KANLI OLUN SONRASINDA AĞIR BEDELLER ÖDEMEYİN!

Dünden beri gelen kavga görüntülerini izleyenlerin ilk yorumu “Herkes agresifleşti” şeklinde oluyor. Türkiye’de yaşanan sosyo-ekonomik sorunların yaşanan kavgaları artırdığına dair de bir görüş var. Psikologlar, vatandaşın sakin olmasını gerektiğini ve bu tür durumlarda kimin hangi suç aletini yanında bulundurduğunun bilinmediğini ve sakinliğin her zaman için sorun çözücü olduğunu aktarıyor. Kavga anında olayın sıcağıyla tarafların bir birine saldırdığını ve olayların farklı boyutlara evrilmesiyle, bedeli ağır cezai yaptırımların görülebileceği önemle ifade ediliyor. Soğuk kanlı olmanın önemi böyle durumlarda ortaya çıkıyor. 

Editör: Ali ARASLI