Kavurucu sıcaklar devam edecek! Dikkatli olun Kavurucu sıcaklar devam edecek! Dikkatli olun
Mustafa Korkmaz “Bayram dönüşü vesilesiyle yola çıkacak olan tüm hemşerilerimizden istediğimiz her zaman olduğu gibi kurallara riayet etmeleri ve uymalarıdır" dedi
Uşak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, 9 günlük kurban bayramı tatili sonrası dönüş için yola çıkan ve çıkacak olan sürücülere; hız ihlalleri, hatalı sollamalar, yorgunluk, dikkatsizlik ve araç bakımları konusunda uyarılarda bulundu. Şehirlerarası yollardaki trafiğin bu dönemlerde normalden daha yoğun olduğuna dikkat çeken Korkmaz, "Bayram dönüşü vesilesiyle yola çıkacak olan tüm hemşerilerimizden istediğimiz her zaman olduğu gibi kurallara riayet etmeleri ve uymalarıdır" dedi. Uşak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, kara yollarında yaşanacak hareketlilik için sürücülere uyarılarda bulundu. Sürücülerin güvenli bir şekilde seyahat etmesi ve can güvenliklerini korumaları için uyarılarda bulunan Korkmaz, araçlarıyla yola çıkacak olan vatandaşlara güvenli ve konforlu bir seyahat için uyarılarda bulundu. Korkmaz, ayrıca araç bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, motor ve sıvı bakımları ile lastik bakımlarının önemli olduğunu vurguladı. 
Yola çıkacak sürücülerin lastiklerin hava basıncı ve diğer durumlarına bir kez daha bakmasını isteyen Korkmaz, şöyle konuştu: "Havalar sıcak ve bu nedenle ayrıca dikkatli ve özenli olmalıyız. Yollarda olası kazaların önüne geçmek için yapılan tüm uyarıları dikkate alın. Lastiklerine iyice bakın ve yola öyle çıkın.  Dişlerine güvenerek lastiklerimizin iyi olup olmadığını anlayamayız. Yola çıkmadan önce kesinlikle 5 dakika açık lastikçi varsa uğrayıp kontrollerini yaptırsınlar. Yeni teknoloji ile birlikte hemen hemen bütün araçlarda lastik uyarı sistemi var. Yine de her ihtimale karşı hayati önem taşıyor”. 
Editör: Ali ARASLI