Uşak'ı ve diğer illeri cehenneme çevirenlere ağır hapis cezaları verilecek! Uşak'ı ve diğer illeri cehenneme çevirenlere ağır hapis cezaları verilecek!

Uşak Sosyete Pazarı’nın sahibi olduğunu belirten Murat Tekdinçer, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kurnaz’a sitem etti. 80 liraya toptan aldığı kıyafetleri 100 TL’den sattığını belirten Murat Tekdinçer, Uşaklı esnafın aynı ürünleri 400 TL’den sattığını aktardı.

Uşak Belediyesi’nin dün mühürlediği Sosyete Pazarı’nın sahibi Murat Tekdinçer, bir açıklama yaptı. Sosyete Pazarı’nın sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Murat Tekdinçer, Başkan Yardımcısı Mehmet Kurnaz’a sitem etti.

Kentte ruhsata aykırı bir çok işletmenin bulunduğunu iddia eden Tekdinçer, esnaf baskısı nedeniyle işletmesinin kapandığını bildirdi.

“80 LİRALIK ÜRÜNÜ 400 LİRAYA SATANA İZİN VERİLİYOR”

İşletmesinin kapanması nedeniyle ekmeğe muhtaç hale geldiğini öne süren Tekdinçer, şöyle konuştu:

“Böyle bir işyeri açacağımı Uşak Belediyesi ruhsat biriminden Soner beye verdim. İstedikleri evrakları belediyeye verdim.

Devletin bana verdiği ruhsata istinaden 5,5 milyon TL yatırım yaptım. Hediyeler dağıttım ve açılışılar yaptım. 80 liraya aldığım ürünü 100 liraya sattım.

Başka yerde 250 liraya satılan ürünleri ben 100 liraya sattım. Benim amacım az ve öz satış yapıp para kazanmaktı. Bilmeden Uşak’taki rantı kestiğimi gördüm. 80 liralık ürünün halka 400 liraya satılmasına izin veren belediye benim ruhsatımı iptal etti.”

mühürleme1

UŞAK BELEDİYESİ YÖNETİMİNE SİTEM ETTİ

Murat Tekdinçer, Uşak Belediyesi yönetimine sitemde bulundu. Kendisini ekmeğinden eden herkesi Allah’a havale ettiğini dile getiren Murat Tekdinçer, şöyle konuştu:

“Buradan Mehmet Kurnaz’a sesleniyorum. Herkes oturduğu makamın hakkını versin. Kimse makamın kendine ait olduğunu düşünmesin. Beni ekmeğimden kim etmişse hepsini Allah’a havale ediyorum. Beni şu anda batırdılar. Benim şu anda çeklerim var, senetlerim var. Ödemem gereken milyonlarca borcum var. Ben sizi Allah’a havale ediyorum. Benim işletmemi kapattınız. Benim 5 aylık bebeğim var. Benim bebeğimin ahı hepinizin üzerine olsun. Beni bitirdiniz, Allah da sizi bitirsin.”

UŞAK BELEDİYESİ: PAZAR KURMA YETKİSİ SADECE BELEDİYENİNDİR

Öte yandan Uşak Belediyesi yetkilileri, ruhsatın normal bir işyeri için verildiğini bildirdi. Pazaryeri kurma yetkisinin sadece belediyede olduğunu belirten yetkililer, şu bilgileri verdi:

“Burada ruhsata aykırı bir durum söz konusuydu. Pazaryeri gibi esnafa yer temin etmek sadece belediyenin vazifesidir. Ruhsata aykırı davranıldığı için kapatıldı.”

ALİ ARASLI///

Editör: Ali ARASLI