Uşak Belediyesi’nin yaklaşık 2 haftadır devam ettiği Uğur Mumcu Caddesi içme suyu hattı çalışmaları devam ediyor. 1 Ağustos 2023 itibariyle cadde üzerinde çalışmalara başlayan Uşak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, söz konusu faaliyetleri bir süre daha devam ettirecekler. İçme suyu hattı için polietilen boru döşenen Uğur Mumcu Caddesi’nde, önümüzdeki günlerde su hattı için her hangi bir sorun olmaması için söz konusu faaliyetlerin sürdüğü kaydedildi.

uğur mumcu2

Uşak Deri Karma OSB Başkan Coşkun Güngör'ün acı günü Uşak Deri Karma OSB Başkan Coşkun Güngör'ün acı günü

Çalışma nedeniyle trafiğin halen Uğur Mumcu Caddesi, Mehmet Topaç Bulvarı, İzzettin Çalışlar Caddesi ve İbrahim Tahtakılıç güzergahı üzerinde kapalı olduğu ve alternatif yolların tercih edilmesi gerektiği kaydedildi.

uğurmumcu1

EKİPLERİ BÖLGEDEKİ SU HATTINI GÜÇLENDİRİYOR

Söz konusu bölgedeki içme suyu hattının güçlenmesi gerektiğini belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, “Yaz döneminde altyapı faaliyetlerinde eksik kalan noktaların tamamlanması gerekiyor. Uğur Mumcu Caddesi de bu konuda çalışma yaptığımız alanlardan birisi. Mehmet Topaç Bulvanı’nın bir kısmında da çalışmalarımız var. Buradaki çalışmalarımızı, önümüzdeki günlerde tamamlayacağız.

uğur mumcu3

Çalışmalar bittiğinde, içme suyu hattı daha kaliteli ve uzun vadede bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde olacak. Trafik normale göre aksıyor, fakat bu çalışmalar olmazsa günlük yaşam uzun vadede aksar. Yakın bir zamanda, çalışmalar bittiğinde, trafik de normale döner” dedi. 

Editör: Ali ARASLI