Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı
Türkiye’nin en büyük iş ve işçi bulma platformu olarak bilinen kariyer.net verilerine göre Uşak Üniversitesi mezunları, iş bulmada son sıralarda yer alıyor. Dikey büyüme söylemini son yıllarda gündemine alan Uşak Üniversitesi, mezun verdiği öğrencilerin iş bulması noktasında başarılı değil.
Reel piyasadaki şirketlerin personel bulmak için en çok başvurduğu platform olarak kariyer.net rakamları bu durumu ortaya koyuyor.
Uşak Üniversitesi mezunları, işverenlerin tercih ettiği kurumların sonunda geliyor. Kariyer.net üniversiteler endeksinde 118’inci sırada yer alan Uşak Üniversitesi, 32,7 puan almış durumda. 179 üniversite arasında vasatın altında bir tablo ortaya koyan Uşak Üniversitesi, apartman katlarındaki üniversiteler de elendiğinde son sıralardaki yerini alıyor. Uşak Üniversitesi’nin en çok iş bulan bölümleri ise şöyle; tekstil mühendisliği, makine mühendisliği, uluslararası ticaret ve finans, moda tasarımı ve gıda mühendisliği.
İLK 10’DA GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAR
Söz konusu endekste ilk 10’da Gebze Teknik Üniversitesi’nin bulunması dikkat çekiyor. Listenin birinci sırasında Galatasaray Üniversitesi yer alıyor. Sabancı, Koç, Boğaziçi, Türk-Alman, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik, Özyeğin, ODTÜ ve Gebze Teknik Üniversitesi de sıralamada yer aldı. Sıralamada yer alan Özyeğin Üniversitesi ve Gebze Teknik dikkat çekti. Bu 2 eğitim kurumuna baktığımızda belli alanlara yoğunlaşmaları dikkat çekti.
HABER: ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI