Uşak Üniversitesi’nin 60 KPSS puanı ile alacağı 55 sözleşmeli personelle ilgili yoğun bir başvuru olduğu ve adayların kafasında da çok fazla soru işareti dolaştığı ortaya kondu. Üniversite yönetimi, sorulara yanıt verdi:

Uşak Üniversitesi en az 60 KPSS puanı şartıyla farklı alanlarda 55 sözleşmeli personel alımı için son başvuruları 19 Nisan 2024 Cuma günü yapacak. Alınacak personellerle ilgili yapılacak işlemleri resmi internet sitesi üzerinde duyuran Uşak Üniversitesi yönetimi, adayların kafasındaki genel sorulara yanıt verdi. Buna göre Uşak Üniversitesine girecek olan 55 sözleşmeli personelde her hangi bir cinsiyet ayrımı yapılmayacak.

2022 KPSS B grubu puanın isteneceği personel alımında, başvuruların şahsen veya postayla yapılacağı aktırıldı.

Uşak, İzmir, Aydın ve diğer illerde okullar 10 Mayıs 2024 Cuma günü tatil mi? Uşak, İzmir, Aydın ve diğer illerde okullar 10 Mayıs 2024 Cuma günü tatil mi?

Başvuru formunun değerlendirilmesiyle ilgili şu bilgiler verildi:

“Başvurular tamamlandığında başvuru evrakları Kabul Komisyonu tarafından incelenerek karar verilecektir. Başvuru yoğunluğu nedeniyle evrak kontrolü yapılamamaktadır. Başvuru süreci tamamlandığında Kabul Komisyonu tarafından başvuru evrakları değerlendirilecektir. 2022 KPSS P94 puanına sahipseniz başvuru yapabilirsiniz.”

19 Nisan 2024 gününden sonra ulaşan başvuru evraklarının kabul edilmeyeceğinin vurgulandığı bilgilendirmede, sonuçlarla ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Sözleşmeli Personel İlanımızın son başvuru tarihi olan 19 Nisan 2024 tarihi itibariyle başvuru evrakları Kabul Komisyonu tarafından incelenerek, değerlendirilecektir.

Sonuçlar; Üniversitemiz web sayfası www.usak.edu.tr ve personel.usak.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.”

Editör: Ali ARASLI