Uşak Üniversitesi’nin ilk kurulduğu dönemlerde aktif idarecilik görevi yapan ve şu anda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Profesör Doktor unvana erişen Cemil Yücel, yaptığı bir paylaşım gerekçesiyle önce açığa ve gözaltına alındı.

Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 6 yıl önce bir saldırıdan tesadüf eseri kurtulan ve bu konuda bir video yayınlayan Prof. Dr. Cemil Yücel’in açığa alındığı bildirildi.

Uşak Üniversitesi’nde 2006 ile 2010 döneminde görev yapan ve üniversitedeki ilk kadroların kurulmasında etkili olan Cemil Yücel, sonrasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne geçti. Burada akademisyenlik hayatını sürdüren Yücel, Nisan 2018’de ölümden tesadüf eseri kurtuldu.

Üniversiteler mutluluk ve memnuniyet araştırmaları da yapan Prof. Dr. Yücel, son olarak önceki gün bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşım nedeniyle üniversite yönetimi tarafından açığa alındığı bildirilen Yücel hakkında gözaltı işlemi de gerçekleşti. 

Yücel savcılığa verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Yücel’in durumuyla ilgili yasal süreç devam ediyor. 

Editör: Ali ARASLI