11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle, Aile ve Sosyal Hizmetler Uşak İl Müdürlüğü tarafından bir program organize edildi. Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ekrem Boran ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel programa katıldı.

vali4

Etkinlikte, İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı kadın personelinin de yer aldığı etkinlik kapsamında, okul destek programından yararlanan kız çocuklarına kurumlar hakkında bilgiler verildi.

Kız çocukları, güvenlik güçlerinde görev yapan kadın personelden, buradaki çalışmaların detaylarını öğrendi.

vali3

KIZ ÇOCUKLARI VALİ’YE PİZZA SÖYLETTİ

Uşak'ta Baltalı tarafı iyi yağmur aldı! 5 gün boyunca yağış yok Uşak'ta Baltalı tarafı iyi yağmur aldı! 5 gün boyunca yağış yok

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, okul destek programından yararlanan kız öğrencilere ne yemek istediklerini sordu. Bunun üzerine ağırlıklı olarak istenen yiyecek pizza oldu. Vali Ergün, kız çocuklarına, Dünya Kız Çocukları Günü anısına pizza ısmarladı.  

vali2-1

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, şöyle söyledi:

“Bizim için her çocuğumuz değerli ve bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Günün anısına böyle bir etkinlik düzenledik. Bizim için tüm çocuklarımız değerli ve kıymetlidir. Onlar bizim geleceğimiz ve yarınlarımız”.

Öte yandan programın sonunda toplu fotoğraf çekimi yapıldı.  

vali1-1