Uşak Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül töreni 27 Haziran tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 Programın başında, Uşak Üniversitesi Tanıtım Filminin gösterimi yapıldı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Onur Altıntuğ yönetiminde USDEM Trio Mini konseri verildi.  Konserin ardından, mezun öğrenciler adına dönem birincileri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Nuray Kahraman ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Elif Akaltın birer konuşma yaptı.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş törende gerçekleştirdiği konuşmasında öğrencilere seslenerek “Edebiyatın önde gelen şairlerinden Firdevsi’nin dediği gibi “gençlik ilkbahar gibidir”. Buradan baktığımda her birinizin yüzünde ilkbaharın tazeleyici ışığını, doğanın dirilişini, yeniden doğuşunu görüyorum. Bu bakımdan bu mezuniyetin bir son değil, başlangıç olduğunu, hayatınızda yepyeni bir evrenin açılmış olduğunu bilmenizi isterim. Üniversitemizde geçirdiğiniz süre boyunca kariyerinizde ihtiyaç duyacağınız donanımı en iyi şekilde kazandınız. Bundan sonraki yaşamınızda elde edeceğiniz başarılarla bizleri gururlandırmaya devam edeceksiniz” dedi.

Vali Dr. Turan Ergün, törende yaptığı konuşmada Uşak Üniversitesinin fiziki alt yapısıyla, 25 bin öğrenci ve bine yakın akademik personeliyle gelişimini büyük ölçüde tamamladığını ve Uşak’ta öğrencilerin barınma sorunu yaşamadığını, Uşak’ın yurt sorunu olmayan şehirlerden biri olduğunu aktardı.

Uşak Üniversitesinin son zamanlarda özellikle teknolojiyle ilgili çalışmalarıyla öne çıktığına dikkat çeken Vali Ergün Üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla öne çıktığını ifade etti. Uşak Üniversitesinin gösterdiği başarılarda öğrencilerin ve akademisyenlerinin katkıları olduğuna değinen Vali Ergün tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Dr. Ergün, mezun öğrencileri ve ailelerini kutlayarak “Gençlerimizin yetişmesinde emeği geçen başta Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş olmak üzere üniversite yönetimine, kıymetli öğretim elemanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel günde hep birlikte gururlanmamızın en önemli aktörleri olan değerli ailelerimizi kutluyorum. Sevgili gençler, umarım tüm hayatınız sağlık, mutluluk ve başarı dolu olur. Yolunuz ve bahtınız daima açık olsun. Yüce Rabbim hep yanınızda olsun” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından, dereceye giren 84 öğrenciye protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi. Uşak Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül Töreni, öğrencilerin kep atması ile sona erdi.

Uşak Şeref Caddesi'nde oturan 68 yaşındaki Bülent Keser, evinin önünde ölü bulundu Uşak Şeref Caddesi'nde oturan 68 yaşındaki Bülent Keser, evinin önünde ölü bulundu

Editör: TE Bilişim