Uşak'ta 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı dönemi için özel bir otobüs hattı güzergahı belirlendi. Uşak Belediyesi'nden yapılan duyuruda, 16 numaralı Örnek Evleri hattı otobüslerinin okul günleri olan Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri boyunca, Bölme'deki okullar bölgesine sefer yapacağı bildirildi.

Bölme'de bulunan  Şafak Öncü ve TED Koleji (Eski Kanyon) hattına kadar gidecek olan otobüslerle ilgili bilgi verildi. 

Uşak Belediyesi'nin kurumsal sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, "Değerli Hemşehrilerimiz; 11.09.2023 tarihi itibariyle 16 numaralı Örnek Evleri hattından, Bölme Mahallemizde bulunan okullar bölgesine, hafta sonu hariç olmak üzere, okulun açık olduğu zamanlarda Uşak Belediyesi şehir içi belediye denetimli özel halk otobüsleri ile sefer düzenlenecektir. Tüm hemşerilerimize duyurulur" ifadesi yer aldı.

Öte yandan son dönemlerde özel okulların yoğunlaştığı bölge, Bölme Mahallesi oldu. 2019 seçimlerinden önce ayrı bir belediyelik olan Bölme, daha önce alınan kararla Uşak Belediyesi sınırları içine girdi ve bu nedenle de ayrıca bir dava süreci de başladı. 

Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı

hat

Editör: Ali ARASLI