Uşak’ta yoğun ama kısa süreli sağanak yağışlar olacak

Kayaağıl Termal'de açık havuzu kadın ve erkek ortak kullanabilecek! İşte o günler! Kayaağıl Termal'de açık havuzu kadın ve erkek ortak kullanabilecek! İşte o günler!

Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, Romanya tarafından gelen soğuk hava akımıyla beraber, bu hafta içinde karla karışık yağmurların görülebileceğini ifade etti. Sürmeli, Afyonkarahisar’da ve çevresinde çok az karla karışık yağmur görülebileceğini belirtti. Erzurum’da dahi karla karışık yağmur olacağını ve kar yağışının sadece gece görüleceğini kaydeden Sürmeli, yurt genelinde yağmur görüleceğini ifade etti. Sürmeli, önümüzdeki 10 günde çok kısa bir zaman diliminde yağışlar görüleceğini ifade etti. Uşak ve çevresinde aşırı yağışların görüleceğini belirten Sürmeli, şöyle söyledi: “Bu yağışların miktarı çok fazla olmayacak, fakat kısa sürede yere inecek. Uşak ve çevresinde de benzer durum olacak. Antalya, Mersin ve çevrelerinde de Çarşamba’dan itibaren küçük küçük yağışlar var. Başkent Ankara Salı günü sağanak yağış alacak”. Sürmeli, Karadeniz’de 6’sından itibaren sık sık yağış görüleceğini aktardı.

METEOROLOJİ VERİLERİ DE YAĞIŞI İŞARET EDİYOR

Meteoroloji verileri de 6 Mart 2024 Salı gününden itibaren yağışa işaret ediyor. MGM hava tahmin haritasına göre, 6 Mart 2024 Salı günü, Uşak, İzmir, Denizli, Aydın, Muğla, Afyonkarahisar ve Manisa’da yağmur görülüyor. Yağışlar Karadeniz’in batısı ve Marmara ile Akdeniz’de yoğunlaşıyor. Yağışların oluşmasında Romanya’dan gelen serin havanın etkili olacağı belirtildi. Yağışlar yer yer karla karışık yağmur ve gök gürültülü olsa da çok yoğun sel oluşumu gibi durumlar tahmin edilmiyor.

Editör: Ali ARASLI