Benzin ve motorin zammı şimdilik ertelendi

İşte emekli maaşına yapılan zam! En düşük emekli maaş ne kadar oldu? İşte emekli maaşına yapılan zam! En düşük emekli maaş ne kadar oldu?

Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcilerinden edindiğimiz bilgilere göre 21 Haziran 2024 Cuma günü benzin ve motorine yapılacak olan zam, ertelendi. Edinilen bilgiye göre Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcilerine önceki gün benzin ve motorin fiyatları için zam bildirimi yapıldı. Buna göre 21 Haziran 2024 Cuma gününden itibaren benzine 1,64 ve motorine de 1,63 dolaylarında zam geleceği aktarıldı. NTV’de de söz konusu zam 1,30’ar TL olarak duyurulmuştu.

ZAM ERTELENDİ

Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcilerinden aldığımız son bilgiye göre, 21 Haziran 2024 Cuma günü yapılacak olan zam ertelendi. Daha önce yapılan bildirimde yer alan, “Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir” ifadesine göre karar alındı. Konuyla ilgili görüştüğümüz sektör temsilcileri, zammın daha ileri bir tarihte uygulanacağını bildirdi. Zammın kesin olarak uygulanmamasının tek koşulunun piyasa koşullarındaki ani değişimler olduğu bildirildi. Eğer piyasada çok aşağı yönlü bir hareket olmazsa ve koşullar bu şekilde devam ederse, gündeme alınan zam, önümüzdeki günlerde pompaya yansıyacak.                                                                                     

Editör: Ali ARASLI