Uşak'ta bugün sabah itibariyle havanın serinlediği hissedilmeye başlandı. Türkiye genelinde havaların 4 ila 8 derece önceki haftaya göre soğuması bekleniyor. 

Meteoroloji Uzmanları, bugünden itibaren Ege Bölgesi'nin karasal kesimlerinde hareketlilik olacağını bildirdi. 

Eege Bölgesi'nin yanı sıra Marmara'nın Güneyi'nde bulunan Çanakkale, Balıkesir ve Bursa'nın da gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava durumunu beklediği ifade ediliyor. 

Twitter üzerinden yayın yayan Meteorolojibey isimli hava tahmin uzmanı, konuyla ilgili gelişmeleri aktardı.

atapak yağmur5

Meterolojibey, şu bilgiyi paylaştı:

Çarşamba günü Ege'nin karasal kesimlerinin neredeyse tamamı ve Marmara güneyi (Çanakkale-Balıkesir-Bursa) dahil yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar gelişecek orta ve yüksek seviye şimşek/yıldırım aktivitesi kaydedilmesi beklenmektedir.

Uşak Belediyesi'nin borcu 1 milyarı aşsın diye alacak hanesine sıfır yazıldı! Uşak Belediyesi'nin borcu 1 milyarı aşsın diye alacak hanesine sıfır yazıldı!

Ege Bölgesi'nin karasalı olarak bilinen alanda Uşak ve diğer illerde de yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Uşak'ta yarın sağanak yağış bekliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için bulutlu bir hava görünümü ortaya koyarken, 28 Eylül 2023 Perşembe gününü takip eden 4 gün boyunca (Pazar gününe kadar) yoğun yağış bekliyor. 

UŞAK İÇİN RESMİ HAVA TAHMİNİ ŞÖYLE:

Editör: Ali ARASLI