Emlakjet isimli kiralık ve satılık konut platformunda kiralık ev fiyatları düştü. Türkiye’nin çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet’te Ekim ayı istatistikleri yayınlandı. Yayınlanan istatistiklere göre, Ekim ayında satılık ev fiyatlarında bir değişim olmadı. Enflasyon rakamlarına rağmen satılık evlerin büyük çoğunluğu stabil kaldı. Kiralık ev fiyatlarında ise hissedilir bir düşüş, platform üzerinde görüldü. İstanbul’da kiralık ve satılık ev fiyatlarında Ekim’de düşüş gözlendi. Türkiye’de satılık ev fiyatlarının en fazla artış gösterdiği il yüzde 10’la Tekirdağ oldu.

Benzine depoda 100 TL indirim! Uşak, İzmir ve Aydın akaryakıt fiyatları Benzine depoda 100 TL indirim! Uşak, İzmir ve Aydın akaryakıt fiyatları

Türkiye genelinde en çok konut aranan iller ve fiyat değişimleri şu illerde gerçeleşti;

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Aydın, Mersin, Tekirdağ, Konya ve Şanlıurfa. Bu illerde, satılık konut fiyatları İzmir’de yüzde 1 artarken, Aydın’da yüzde 1 azaldı. Yine kiralık konut fiyatları İzmir’de yüzde 2 düşerken, Aydın’da ise yüzde 4 arttı. Artışın sebebinde Aydın’daki üniversite öğrencileri olduğu düşünülüyor. İzmir’de ise çok yüksek kiralar nedeniyle kiracı bulamama durumundan dolayı fiyatların geriye gittiği kanısı hakim. 

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Verilerini Açıkladı:_1

Uşak’ta kira fiyatlarında düşüşler var!

Emlakjet’teki Uşak bazlı ilanlarda ise kira fiyatlarında düşüşler dikkat çekiyor. Uşak’ta daha önce kiraya çıkılan konutların fiyatlarının ağırlıklı olarak 500’er TL ve bazılarında da 1000’er TL indiği görüldü. Fiyatların yüzde 10 ve üzeri seviyede geriye gelmesi dikkat çekti. Uşak’taki konut fiyatlarındaki gerilemedeki etkenler ise, kentte yeterli sayıda KYK yurt kapasitesinin bulunması geliyor. Bunun dışında, önceleri tek kişi kalan öğrencilerin 3 ve üzeri sayıda ev kiralamaları da fiyatları geriye iten bir etmen. Kiralık evlerin fiyatlarının çok pahalı olması, buraya talip olanları geri adım attırıyor. Öğrenciler ya yurtta kalıyorlar, ya da çoklu arkadaşla ev tutuyorlar.

UŞAK PORT HABER///