Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği (UTKGD) kente yağan sezonun ilk karını inceledi. Bugün ülke genelinde 2023-2024 kış döneminin ilk karı yağdı. Uşak’ta da bugün karla karışık yağmur beklentisi hakimdi. Fakat kent merkezine her hangi bir yağış düşmedi.

kar5

Dün meydana gelen yağışların ardından, kentteki yüksek noktalardan biri olan Dağdemirler köyüne kar yağdı. Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, Dağdemirler Köyü’nde incelemeler yaptı. Dernek Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve yöneticileri, yaptıkları gözlemde, Dağdemirler’e az miktarda kar yağdığını tespit etti.

kar4

Dağdemirler köyü ve çevresinde inceleme yapan dernek yönetimi, 3 ila 5 santimetre arasında bir kar yağışı gördü.

kar3

Uşak’ı her yönüyle inceleyen ve toplum çalışan bir dernek

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, hiçbir kar amacı gütmeden çalışan bir kuruluş. Uşak’ın sadece kültürünü değil doğal güzelliklerini de tanıtmak için çalışmalar yapıyor. Dernek bünyesinde farklı meslek gruplarından isimler yer alıyor. Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, tamamen toplum adına faaliyet gösteriyor. Derneğin amacının kentteki tüm unsurları takip ve tanıtma olduğunu belirten Başkan Mehmet Keyvanoğlu, şöyle söyledi:

kar2

“Uşak için çalışan yöneticilerimiz var. Bugün yeni kış sezonunun ilk kar yağışı ilimize düştü. Daha önceki yıllarda olduğu gibi ilimizin su kaynaklarını besleyecek kar yağışı olmasını istiyoruz. Umarım, Murat Dağı ve beraberindeki kaynakları besleyecek seviyede kar olur. Kuraklığa karşı kar yağışına ihtiyacımız var. İnşallah ilimizin ve ülkemizin yeterli su kaynağını bu kış döneminde çıkarırız”.

UŞAK PORT HABER//

FOTOĞRAFLAR: ALPARSLAN DUR

kar1

Editör: Ali ARASLI