Uşak Valiliği tarafından kentteki vatandaşlara flaş bir uyarı yapıldı ve sıcaklıkların 4 ila 8 dereceye kadar mevsim normallerinin üzerine çıkacağı bildirildi. Sıcaklıkların artacağını bildiren Uşak Valiliği, Meteoroloji Müdürlüğü verilerine dayandırdığı açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre, halen bölgemizde ve ilimizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 25 Temmuz 2023 Salı gününden itibaren etkisini artırması bekleniyor. Çarşamba ve Perşembe günleri tüm yurtta etkili olan sıcak hava ilimizde de etkili olacak ve sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde 4 ila 8 derece yüksek seyredecek" denildi. Sıcak Havanın 27 Temmuz 2023 Perşembe günü etkisini kaybederek kenti terk edeceği ve yerini daha serin bir havaya bırakacağı bildirildi. 

Uşak Belediyesi çalışanlarının zorlu sınavı: Sürülecek miyim, yoksa atılacak mıyım? Uşak Belediyesi çalışanlarının zorlu sınavı: Sürülecek miyim, yoksa atılacak mıyım?

UŞAK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: YAŞLI, KALP HASTASI, HAMİLE VE ÇOCUKLAR DİKKAT ETSİN

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, söz konusu duruma karşı bir uyarı yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, "Sıcak havalarda özellikle çocuk, yaşlı ve hamile olarak adlandırdığımız risk grupları temkinli olmalı. Bunun dışında kalp hastası ve engelli vatandaşlarımız da sıcakta çok fazla dolaşmamalılar. Normal bireyler de sıcağa uygun kıyafet giymeli. Vücuda direk sıcak temas edecek kıyafetler yerine, rahat ve pamuklu giysiler tercih edilmeli. Akşam serinliğinde dışarı çıkılmasında yarar var. Ayrıca bu havalarda et, peynir ve yumurta gibi protein bazlı besinlerin muhafaza edilmesi de ayrı bir önem taşıyor. Çünkü zehirlenme vakaları bu havalarda daha çok artıyor. Gıda zehirlenmeleri de atlanmaması gereken bir nokta" dedi. USAKPORT.COM///

Editör: Ali ARASLI