Uşak'ta büyük yangın kontrol altına alındı Uşak'ta büyük yangın kontrol altına alındı


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Kafer-22 operasyonunun detaylarını paylaştı. Buna göre Uşak, Aydın, Balıkesir ve İzmir gibi iller de operasyona dahil edildi. 
Operasyon kapsamında, tefecilik, kamuyu ve kişileri zarara uğratmaya yönelik dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırma ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 302 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler, bulundukları illerdeki polis ekipleri tarafından sorgulanmak üzere ilgili merkezlere götürüldü. 
Operasyon hakkında konuşan Bakan Yerlikaya, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki, Sizlerin duası ve desteği ile terör ve iş birlikçileriyle, tefecilerle, organize suç örgütleriyle, zehir tacirleriyle, düzensiz göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle, kartellerle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek” dedi.
Operasyonun yapıldığı iller şöyle:
“Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yalova ve Zonguldak”.
 

Editör: Ali ARASLI