Uzunca bir zamandan beri Banaz’a kurulması planlanan Sera OSB için önemli bir aşama kaydedildi. Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Ticaret Borsası, Banaz Belediyesi ve Uşak Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından planlanan proje, Hamam Boğazı mevkiinde uygulanacak.

Proje kapsamında tüzel kişilik kurulması için karar ilgili bakanlık tarafından alındı. Uşak Valiliği, söz konusu kararın duyurusu paylaştı. Aynı zamanda Uşak Ticaret ve Sanayi Odası da Banaz Sera OSB için aynı görseli, sosyal iletişim ağları üzerinden duyurdu.

Buna göre Banaz SERA OSB toplam 2 bin 352 dekar alana kurulacak. Burada yaklaşık 3000 kişi istihdam edilecek ve bunun yüzde 75’i kadın personelden seçilecek. Üretimde 3 farklı yenilenebilir enerji kaynağının kullanılacağı Banaz Sera OSB sayesinde, bölgenin jeotermal kaynakları da heba olmayacak. Konuyla ilgili Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı bir açıklama yaptı.

Arpacı, şöyle konuştu:

“Kuruluşu için 2 yıl boyunca büyük emek verdiğimiz BANAZ SERA OSB bugün resmen kuruluşunu tamamladı.Uşak Valiliği, Banaz Belediyesi ,Uşak İl Özel İdaresi, Usak Belediyesi, Uşak Ticaret Odasi, Uşak Ticaret Borsasi ve Usak Ekicileri Kooperatifinin müteşebbis heyetini oluşturduğu BANAZ SERA OSB'nin kuruluşu bugün Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından ilan edildi. Başta Uşak Valimiz Sayın Turan Ergün olmak üzere, emegi geçen tüm yetkilerimize ve elini taşın altına koyan müteşebbis heyetimize ve ilgili tüm kurumlarımıza İlçemiz adına çok teşekkür ediyorum”. ZÜLAL KARADEDELİ

Uşak'taki zammın özeti: CHP 1 TL’ye çayın altına gizledi; AK Parti olur verdiği karara karşı çıktı! Uşak'taki zammın özeti: CHP 1 TL’ye çayın altına gizledi; AK Parti olur verdiği karara karşı çıktı!

Editör: Ali ARASLI