Irak'ın Kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırı  sonucunda 6 askerimiz daha şehit düştü. Şehit olan 6 askerden birinin Banazlı piyade Teğmen Ramazan Günay olduğu ifade edildi. Ailesi İzmir'de yaşayan Ramazan Günay'ın şehadet haberi, Afyonkarahisar Sinanpaşa'da yaşayan babasına da bildirildi. Ramazan Günay'ın annesinin Banaz'ın Karaköse köyünden olduğu belirtildi. 

ÖZGÜR ÖZEL İZMİR'DE AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Şehit Ramazan Günay'ın İzmir'de yaşayan ailesini CHP Genel Başkanı Özgür Özel de ziyaret etti. Özel, sosyal iletişim ağından yaptığı paylaşımda, "Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Teğmenimiz Ramazan Günay’ın İzmir'deki ailesine taziye ziyaretinde bulunarak, baş sağlığı dileklerimizi ilettik" dedi.

MSB: 6 ASKERİMİZ ŞEHİT OLMUŞTUR

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada şu bilgiyi vermişti:

"

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı! Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı!

Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz."

Editör: Ali ARASLI