Uşak’ın Sivaslı ilçesi Selçikler Belediyesi’nin yıkılmaz başkanı Osman Çakar, zirvede bırakıyor. AK Parti’den son 3 yerel seçimdir Başkan seçilen ve önceki dönemlerle beraber toplam 32 yıl belediye başkanlığı yapan Çakar, Türkiye rekorunu da egale etti. Başkan Çakar, “40 yıldır siyasetteyim ve belediyecilik zor bir iş. Benden sonra gelen genç arkadaşlarım bu işi layıkıyla yapacaktır” dedi.

31 YAŞINDA BAŞKAN OLDU

Uşak’ın Sivaslı ilçesi Selçikler Beldesi’nden Osman Çakar, Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümünü yarıda bıraktı. 1980 darbesi döneminde eğitim hayatı sekteye uğrayan Çakar, memleketi Selçikler’e geri döndü. Eğitim hayatı yarıda kalan Çakar, evlendi ve 3 çocuğu oldu. Darbe sonrasında merhum Turgut Özal’ın kurduğu ANAP’a katıldı. Anavatan Partisi’nden 1991 yerel seçimlerinde Selçikler Belediye Başkan adayı oldu ve kazandı. 1991’den sonra yapılan tüm yerel seçimleri kazanan Çakar, 2001’de de AK Parti’ye dahil oldu. AK Parti’yle birlikte girdiği 3 yerel seçimden de galip çıkan Çakar, toplamda 32 yıllık belediye başkanlığı görevi üstendi.

Uşak'ta CHP'nin muhtemel belediye meclisi listesine kimler girecek? Uşak'ta CHP'nin muhtemel belediye meclisi listesine kimler girecek?

osman cak

KAMİL SAKA’NIN REKORUNU EGALE ETTİ

Başkan Çakar, 32 yıllık başkanlığıyla Balıkesir Edremit Belediyesi’nin 32 yıl başkanlığını yapan Kamil Saka’nın rekorunu kırdı. Başkan Çakar, görev süresi boyunca yarım bıraktığı eğitimine de devam etti. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nden Yerel Yönetimler Bölümünü bitirip diplomasını aldı.

osman cak3

Artık gençler bu göreve devam etsin!

Göreve tekrar talip olmayacağını belirten Başkan Çakar, şöyle söyledi:

“Aktif siyasette 40 yılı devirdik ve bunun 32 yılı belediye başkanlığıyla geçti. Türkiye rekorunu egale ettik ve önümüzdeki yıl 41 yıllık siyaset hayatını geride bırakacağız. Normal memur dahi 25 yıl görev yapıp emekli oluyor. Artık yeter benim de yaşım ilerledi ve gençlerimizin de görevi alma dönemi geldi. Benden sonra göreve gelecek genç başkanlarımıza her zaman destek veririm. Siyaset hayatı elbette devam edecek. Osman Çakar, yine vatandaşın derdi olduğunda koşuşturmayı sürdürür.”

ALİ ARASLI///

osman cak2

Editör: Ali ARASLI